SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikacja TVP GO zniknie pół roku po starcie?

Po włączeniu dowolnego kanału naziemnego Telewizji Polskiej, w prawym dolnym rogu ekranu nadawca publiczny zachęca osoby z aktywnymi usługami HbbTV, do skorzystania z aplikacji TVP VOD. Wcześniej promowano tak TVP GO. TVP zapewnia Wirtualnemedia.pl, że niebawem poinformuje o przyszłości uruchomionej w lutym br. aplikacji.

TVP VOD promowane w HbbTV na kanałach TVPArticle

Na początku lutego ruszyła aplikacja HbbTV TVP GO. Mogli z niej korzystać tylko odbiorcy naziemni z obsługą telewizji hybrydowej, których telewizor był podłączony do internetu. Poza wideo na żądanie, udostępniono stream’y większości stacji telewizji publicznej wraz z catch up TV, czyli możliwością cofania wyemitowanych na nich kanałów do tygodnia. Kilka tygodni później pojawiła się aplikacja TVP GO na smartfony i tablety. Zapowiadano wówczas, że w kolejnych etapach będzie ona działać także na telewizorach ze Smart TV, a więc na przykład z Android TV.


Aplikacja TVP GO zniknie po pół roku działalności?

Do tej pory nie pojawiła się wersja TVP GO na telewizory i przystawki do Smart TV. Jednocześnie nadawca publiczny w czwartek wieczorem udostępnił aktualizację aplikacji TVP VOD na takie urządzenia. Usunięto z niej możliwość oglądania wybranych kanałów telewizyjnych (były to m.in. TVP Info, 16 wersji TVP3). Telewizja publiczna poinformowała nas, że niebawem nowa aplikacja TVP VOD zostanie uzupełniona o możliwość oglądania stacji telewizyjnych i catch up TV.

Co zatem stanie się z TVP GO? Czy aplikacja będzie wygaszana? Kiedy zniknie i zostanie zastąpiona przez TVP VOD? - Informacje dotyczące rozwoju oferty digitalowej spółka przekaże w komunikacie prasowym zgodnie z przyjętą strategią, uwzględniając interes spółki – informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Nadawca publiczny od dłuższego czasu zapowiadał integrację swoich serwisów streamingowych. Wielu odbiorców może je między sobą mylić. Poza TVP GO w HbbTV, TVP VOD w Smart TV, na przeglądarkach internetowych komputerów można jeszcze korzystać z serwisu TVP Stream z transmisją wybranych kanałów. Logicznym byłoby więc funkcjonowanie jednej marki platformy streamingowej TVP, a nie trzech. Tyle, że nazwa TVP VOD kojarzy z treściami na żądanie, a nie kanałami na żywo.

Do niedawna po wybraniu dowolnego kanału TVP w naziemnej telewizji cyfrowej odbiorcom z HbbTV proponowano skorzystanie z platformy TVP GO. Teraz wyświetlany jest baner TVP VOD z nieco bardziej rozbudowanym menu niż w przypadku aplikacji na Android TV. W tej wersji aplikacji nadawca publiczny informuje też, że serial „Erynie” będzie dostępny w jakości 4K. Na 88 kanale telewizorów i dekoderów naziemnych wciąż jest dostępna aplikacja TVP GO. Nie wiadomo kiedy i czy zastąpi ją TVP VOD.

Dołącz do dyskusji: Aplikacja TVP GO zniknie pół roku po starcie?

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefa
Bałagan jak z logotypami. Wiadomo w końcu czy logo kartkowe będzie zmienione na to jałowe w stylu TVP Sport?
odpowiedź
User
PK
Marnowanie publicznych pieniędzy. Na tych projektach ktoś nieźle zarobił, a że TVP się dotuje, to i zysku nie musi być. Za wszystkie straty i nieudolny projekt zapłacimy w podatkach.
odpowiedź
User
Groszek
Oglądamy TVP!
odpowiedź