SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak przechowywać dowody zakupów?

Wielu finansowych ekspertów twierdzi, że warto przechowywać swoje paragony. To na ich podstawie możemy pilnować gwarancji produktów lub liczyć wydatki w budżecie. Pokazanie paragonu jest najwygodniejszym sposobem załatwienia sprawy podczas reklamacji lub zwrotu. Niestety, często się zdarza, że przechowujemy dokument przez kilka miesięcy, a potem, gdy go faktycznie potrzebujemy, dowiadujemy się, że już wyblakł. Nietrudno jest również po prostu zgubić kwitek.

Article

Dzięki aplikacji PanParagon możemy zbierać dowody zakupów w ten sposób, żeby to było efektywne, wygodne i naprawdę przydatne. Z programu korzysta już ponad 100 000 użytkowników.  Dostępne są darmowe wersje na Android i iOS.

Aplikacja do przechowywania paragonów PanParagon


 
To prosta aplikacja, w której możemy zapisać każdy z naszych paragonów. Dokładnie opisujemy nasze zakupy i kategoryzujemy wydatki. Dużym plusem aplikacji są proste funkcje i wygoda użytkowania. Jak to wygląda? Robimy zdjęcie paragonowi, on ląduje w naszej “bazie”, gdzie możemy go dokładnie opisać. W ramach opisu mamy takie opcje, jak: nazwa produktu, data zakupu, nazwa sklepu, kwota, okres gwarancji, czas na zwrot, kategoria wydatków oraz notatka.  Możemy również użyć hasztaga, za pomocą którego później łatwo znajdziemy konkretny paragon. Część danych aplikacja może wypełnić samodzielnie,  dzięki technologii optycznego rozpoznawania znaków (OCR).

Co istotne, dane przechowywane w programie są bezpieczne. Założenie konta jest w 100% anonimowe. Nie musimy się nawet logować. Mamy dodatkową opcję zalogowania przez Facebook lub Google, żeby móc odzyskać nasze paragony po zmianie telefonu.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego


 
Rewolucyjną funkcją aplikacji jest możliwość ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. To dzięki współpracy PanaParagona z Wartą. Smart Polisa pozwala na kompleksowe ubezpieczenie zakupu w kilka minut. Wystarczy zrobić zdjęcie, oznaczyć kategorię produktu i uruchomić procedurę. Możemy się zabezpieczyć na wypadek mechanicznego uszkodzenia, awarii, zniszczenia lub kradzieży. Sami ustawiamy dokładne parametry, jakim chcemy objąć nasz zakup. Maksymalny czas ubezpieczenia to 5 lat, a kwota to 20 tysięcy złotych. To spore ułatwienie - już nie musimy iść do firmy z dokumentami i wypełniać żadnych papierów.

Co więcej, w programie znajdziemy zakładkę “Podstawy Prawne”. Dokument z kancelarii adwokackiej wyjaśnia wątpliwości związane z możliwością reklamacji. To cenne informacje, którymi możemy się posłużyć, jeśli sprzedawca nie będzie chciał przyjąć naszego zwrotu.

Dla kogo jest PanParagon? Zarówno dla ludzi, którzy chcą planować swój budżet, dla tych, którzy chcą ubezpieczyć swoje zakupy, jak i dla tych, którzy nie chcą tonąć w dokumentach. Dobrze opisane kopie będą na wagę złota, kiedy pojawi się konieczność oddania towaru, wykorzystania gwarancji lub zgłoszenia reklamacji. Warto potraktować utrzymywanie paragonów w porządku jako postanowienie na rok 2019.

Android: https://tiny.pl/thb1t
iOS: https://tiny.pl/thb1r

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej