SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Środowiska zachęca Polaków do segregacji śmieci akcją "Piątka za segregacje"

„Piątka za segregację” to hasło przewodnie kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Środowiska, która ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Budżet na kampanię wyniesie 1,7 mln złotych do końca roku. Akcję przygotowały ClickAd, DSK i 38 Content Communication.

Article

Kampania Ministerstwa Środowiska nawiązuje do wprowadzonego w Polsce Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów (JSSO), zgodnie z którym należy oddzielać surowce od odpadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia.

Z zeszłorocznych danych Ministerstwa Środowiska wynika, że ponad 60 proc. obywateli deklaruje, że prawidłowo składuje odpady w swoim gospodarstwie domowym. Śmieci nie selekcjonuje w żaden sposób około 15 proc. Polaków. Kampania „Piątka za segregację” ma zachęcić większą liczbę osób do selektywnego składowania odpadów.

- "Piątka za segregację" jest akcją, która ma przede wszystkim zachęcić Polaków do selektywnej zbiórki odpadów. To zadanie, które jest przed nami, jest zadaniem niezwykle ważnym. Oprócz motywacji finansowych, ekonomicznych, ważna jest ta motywacja wewnętrzna. Tak naprawdę selektywna zbiórka, segregacja odpadów, później możliwość recyklingu, zależy od pierwszego momentu, czyli selektywnej zbiórki u źródła. Nie da się później nic zrobić z odpadami zebranymi nieselektywnie. Kampania, którą u prezentujemy, ma przyzwyczajać nas, oswajać z tym, żeby odpady zbierać w sposób selektywny - mówił na konferencji inaugurującej kampanię minister środowiska Henryk Kowalczyk.

"Piątka za segregację" - gdzie zobaczyć kampanię?

Motywem przewodnim kampanii „Piątka za segregację” jest pięcioro brand heroes, odpowiadający poszczególnym rodzajom odpadów: Wyszkłolony (szkło) Papa Pier (papier), Plastika Metalica (tworzywa sztuczne i metale), El Bio (odpady biodegradowalne) i Zmieszko (odpady zmieszane).

Na potrzeby kampanii przygotowywano dwa spoty filmowe (30-sekundowe i ich 15-sekundowe wersje skrócone), które będą pokazywać perypetie jej bohaterów. Będą emitowane od 17 listopada w największych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych (TVP, TVN, Polsat).

Oprócz tego zaplanowano współpracę z influencerami (Kasia Gandor, Matura to Bzdura, Mówić Inaczej, twórcy na Tik-Toku).

Filmy mają w przystępny sposób przedstawić różne aspekty segregacji odpadów, a także edukować i zachęcać do zmiany postaw.

W ramach projektu jest także prowadzona komunikacja z jednostkami samorządu terytorialnego i szkołami. Na potrzeby kampanii została również uzupełniona strona internetowa naszesmieci.pl.

Budżet kampanii to 1,7 mln zł. Całościowo za kreację obejmującą również spoty telewizyjne odpowiedzialna jest agencja DSK, za public relations  (w tym działania skierowane do szkół i samorządów) 38 Content Communication, a działania w internecie (w tym za zakup mediów) powierzone zostały agencji ClickAd. Media tradycyjne zostały zakupione bezpośrednio przez Ministerstwo Środowiska.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Środowiska zachęca Polaków do segregacji śmieci akcją "Piątka za segregacje"

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paff
Gdzie ja te 5 pojemników w kuchni o wymiarach 2 x 3 m mam umieścić to już nie mówią!
odpowiedź
User
Sebastian
Gdzie ja te 5 pojemników w kuchni o wymiarach 2 x 3 m mam umieścić to już nie mówią!


U mnie jedynie zmieszczą się tylko trzy pojemniki : na mieszane , papier i plastik. Na resztę to nie tak bardzo.
odpowiedź
User
Seba
No to influenserzy przytula po 20.000 PLN.
Juz lepie gre by mogli wymyslil gdzie do wygrania bylo by tych 5 figurek.
W Warszawie w zsypie mieszcza sie tylko 3 pojemniki: papier, szklo I reszta.
Czy Spoldzielnia ma dobudowac blok by te 5 pojemnik ow na klatke zmiescic?
Kiedys w mniejszych miejscowosciach byly public ne pojemniki na szklo, papier I plastik, ktore zlikwidowano a w zamian rozdaja plastikowy worki na smieci by w domach przez/co 2 tygodnie miec burdel.
Komplet pojemnikow 120L kosztuje 500 PLN.
Wielkie pojemniki powinna stac przy wszystkich supermarketach by jadac po nowe smieci moc sie starych pozbyc
odpowiedź