SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak szybko po przebudzeniu użytkownicy sięgają po swoje smartfony?

Dla wielu użytkowników urządzeń mobilnych czynnością, od której zaczynają każdy dzień, jest sprawdzenie czy nie dostali jakiejś wiadomości poprzez SMS czy komunikator.

fot. Shutterstock.com Article

Z badania Deloitte przeprowadzonego na grupie 49,5 tys. internautów z 31 państw i 6 kontynentów wynika, że zarówno na rynkach rozwijających się, jak i rozwiniętych, niemal wszyscy konsumenci sprawdzają swoje urządzenia mobilne w ciągu 3 godzin od przebudzenia się. Są też i tacy, którzy sięgają po swojego smartfona od razu rano po otwarciu oczu, przy czym jest to bardziej powszechne w mniej rozwiniętym świecie.

W skali globalnej większość konsumentów sprawdza swoje telefony mniej więcej w takim samym przedziale czasowym, przy czym większość jednak nie robi tego od razu po przebudzeniu. Postępuje tak tylko 24 proc. badanych z rynków rozwijających i 11 proc. z rynków dojrzałych. Jednocześnie odpowiednio 49 proc. i 31 proc. respondentów sięga po swojego smartfona w ciągu pierwszych 5 minut od pobudki.

Na całym świecie wielu konsumentów sięgając po swoje urządzenie mobilne pierwszy raz w ciągu dnia, najpierw sprawdza wiadomości SMS i komunikatory. I na rynkach dojrzałych, i na rozwijających się, robi tak więcej niż co trzeci badany. Natomiast 19 proc. z tej pierwszej grupy w pierwszej kolejności sprawdza na smartfonie pocztę e-mail, podczas gdy w drugiej grupie tak samo robi 11 proc. respondentów. Z kolei jeśli chodzi o social media, proporcje są odwrotne: odpowiednio 10 proc. i 22 proc. badanych kieruje swoje pierwsze kroki ku tego typu serwisom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jak szybko po przebudzeniu użytkownicy sięgają po swoje smartfony?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
123
Jasne, już ja to widze jak przeciętny Amerykanin czy inny przedstawiciel świata rozwiniętego sprawdza smartfona po 3 godzinach od przebudzenia :)
13 9
odpowiedź
User
marecki
hahhhaa, no, ja też sięgam po telefon natychmiast po przebudzeniu, żeby budzik wyłączyć! ;p social media i wiadomości sprawdzam zdecydowanie później, jedząc sniadanie, np. chociaż szczerze powiem, że nieraz w weekend się skuszę i, korzystając z uproszczonego abonamentu od t-m, gadam przez telefon, ile wlezie. ;D
8 8
odpowiedź