Policja zlikwidowała nielegalny punkt sharingu sygnału telewizyjnego

Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zlikwidowali nielegalny punkt rozsyłania sygnału telewizyjnego płatnych platform cyfrowych - podaje na swoich stronach Polska Policja. Zatrzymano już 39-letniego mieszkańca Lublina, któremu grozi do 3 lat więzienia.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Sprawą nielegalnego udostępniania sygnału telewizji cyfrowej (tzw. sharingu) zajmują się śledczy z wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - informuje Polska Policja.

Na początku czerwca funkcjonariusze przeszukali dziewięć miejsc na terenie województwa lubelskiego. W efekcie zabezpieczono 11 przerobionych dekoderów telewizyjnych, 2 karty abonenckie do odbioru płatnej platformy cyfrowej, czytniki kart telewizyjnych czy router służący do dzielenia sygnału.

Dokładne straty operatorów zostaną ocenione po zakończeniu czynności operacyjnych.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-nielegalnie-ogladac-canal-polsat-box-piractwo-kara-2-5-mln-zl-pirat-sharing ##

Policja zatrzymała podejrzanego o cybeprzestępczość 39-latka

Do sprawy policjanci zatrzymali 39-latka z Lublina. Mężczyzna podejrzany jest o rozpowszechnianie sygnału płatnych kanałów telewizji cyfrowych na zasadzie „cardsharingu” bez wymaganych umów licencyjnych. Mężczyzna usłyszał zarzuty - łącznie grozi mu 3 lata więzienia.

Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli 2 000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy - podkreślono w komunikacie.

Na czym polega przestępstwo sharingu

Przestępstwo sharingu polega na nielegalnym rozdzieleniu uprawnień karty abonenckiej i udostępnieniu tych uprawnień osobom do tego nieuprawnionym przy użyciu urządzeń niedozwolonych, za pośrednictwem internetu.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/vpn-vod-pozew-streaming-wideo-hollywood ##

W procederze sharingu biorą udział dawca - oferujący nielegalną usługę i biorca – osoba, której udostępniana jest telewizja. Dawca popełnia przestępstwo określone w artykule 6, a biorca w artykule 7 ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym:

Art. 6 brzmi: "Kto, w celu użycia w obrocie, wytwarza urządzenia niedozwolone lub wprowadza je do obrotu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Tej samej karze podlega świadczący usługi niedozwolone.

Artykuł 7. mówi o karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku za posiadanie lub używanie urządzenia niedozwolonego. - Jeżeli sprawca używa urządzenia niedozwolonego wyłącznie na własne potrzeby, podlega grzywnie - brzmi przepis.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KO chce zakazać smartfonów w szkołach. Dostęp do social mediów od 15. roku życia

KO chce zakazać smartfonów w szkołach. Dostęp do social mediów od 15. roku życia

Paweł Wilkowicz odchodzi ze Sport.pl. Był dyrektorem przez cztery miesiące [NASZ NEWS]

Paweł Wilkowicz odchodzi ze Sport.pl. Był dyrektorem przez cztery miesiące [NASZ NEWS]

Szef CNN uspokaja dziennikarzy. Eksperci wskazują, jak Paramount sprzyja Trumpowi

Szef CNN uspokaja dziennikarzy. Eksperci wskazują, jak Paramount sprzyja Trumpowi

Kiedy TVN zmieni właściciela? Odpowiadamy na pytania ws. przejęcia WBD przez Paramount

Kiedy TVN zmieni właściciela? Odpowiadamy na pytania ws. przejęcia WBD przez Paramount

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne