SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak zlikwidować swoje konto na Instagramie?

Instagram należy obecnie do najpopularniejszych serwisów społecznościowych, budzi jednak wątpliwości dotyczące jego bezpieczeństwa i wpływu zamieszczanych tam treści na kondycję psychiczną. Może więc pomyśleć o tym, jak usunąć konto założone w tym serwisie i zniknąć z budzącego kontrowersje ekosystemu? Wirtualnemedia.pl podpowiadają krok po kroku jak to zrobić.

Instagram, należący wcześniej do Facebooka, a obecnie do koncernu Meta należy obecnie do najpopularniejszych na świecie serwisów społecznościowych, liczba jego użytkowników przekracza globalnie miliard. Platforma jest wykorzystywania nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez marki, które budują w serwisie swój wizerunek.

Niedawno Instagram znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak sygnalistka Frances Haugen ujawniła, że serwis ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne użytkowników, szczególnie nastolatków, zagrażając ich bezpieczeństwu.

Według statystyk liczba nowych użytkowników Instagrama systematycznie maleje, zaś wielu obecnych odbiorców platformy opuszcza ją dla konkurencji. Jeśli zechcemy dołączyć do tego grona, Wirtualnemedia.pl podają procedurę likwidacji konta na Instagramie.

Kopiowanie danych

Ten poradnik dotyczy desktopowej (przeglądarkowej) wersji Instagrama, bowiem w środowisku PC najłatwiej dokonać takiej operacji. Przed skasowaniem konta w serwisie dobrze jest zadbać o sporządzenie kopii danych zgromadzonych w profilu, bowiem w przeciwnym razie po usunięciu konta wszystkie one zostaną utracone.

Aby pobrać materiały obecne na profilu należy zalogować się na swoje konto na Instagramie i po uruchomieniu opcji Ustawienia wybrać pozycję Pobieranie danych, a następnie Poproś o plik do pobrania.

W kolejnym kroku użytkownik wpisuje adres e-mail, na który mają zostać wysłane dane. Trzeba też wskazać w jakim formacie będą one przesłane. Dane w formacie HTML są łatwiejsze do wglądu, natomiast te w formacie JSON łatwiej zaimportować do innych platform niż Instagram.

Czytaj także: Instagram chce chronić młodzież. Wśród nowości limity czasowe i centrum edukacyjne

W kolejnym oknie po podaniu hasła użytkownika i użyciu przycisku Poproś o plik do pobrania dane zostaną wysłane w ciągu 48 godzin na wskazany adres mailowy.

Usuwanie konta

Po pobraniu danych profilu można przystąpić do procesu usuwania konta na Instagramie. Najprościej będzie posłużyć się sekcją dostępną pod tym linkiem.

W nowym oknie użytkownik musi wskazać przyczynę, dla której zamierza zlikwidować profil, wybierając ją z przygotowanej przez Instagrama listy.

W zależności od wybranej pozycji użytkownik trafi na stronę, na której Instagram oferuje pomoc w rozwiązaniu wskazanego problemu z serwisem lub informacje z tym związane.

Aby uniknąć wyświetlania wspomnianego poradnika należy wybrać pozycję Inny powód, wówczas nie pojawią żadne dodatkowe informacje. W kolejnym kroku użytkownik musi ponownie prowadzić hasło do swojego profilu i użyć przycisku Usuń konto.

Instagram poinformuje użytkownika, że jego profil zostanie zlikwidowany po okresie 30 dni. W tym czasie konto nie będzie widoczne dla innych użytkowników platformy. Serwis przypomina także, że w ciągu wspomnianego miesiąca użytkownik może powrócić do ustawień i cofnąć swoją decyzję o usunięciu profilu.

 Zawieszenie konta

Oprócz trwałego usunięcia konta na Instagramie istnieje również opcja czasowego wyłączenia profilu. W tym wypadku w wybranym okresie konto użytkownika i powiązane z nim treści nie będą widoczne dla innych osób korzystających z serwisu.

W celu czasowego wyłączenia konta należy w opcji Ustawienia wybrać Edytuj profil i na dole zakładki przycisk Tymczasowe wyłączenie konta.

Podobnie jak w wypadku trwałego usuwania profilu, tutaj także konieczne jest podane przyczyn, dla których użytkownik chce dokonać planowanej operacji, a także ponowne podanie hasła do logowania.

Po zakończeniu procedury konto użytkownika zostanie wyłączone do czasu, gdy zdecyduje się on na ponowne uruchomienie swojego profilu na Instagramie.

Czytaj także: Facebook będzie pomagał w monetyzacji treści. Wprowadza tryb profesjonalny dla profili

Dołącz do dyskusji: Jak zlikwidować swoje konto na Instagramie?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl