SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile i Vectra łączą siły. Telekom zaoferuje internet na sieci operatora

Spółki T-Mobile Polska i Grupa Vectra podpisały umowę dotyczącą hurtowego dostępu do sieci. Dzięki niej T-Mobile Polska będzie miał możliwość świadczenia usług dostępu do internetu w zasięgu sieci Vectra, co da telekomowi dostęp do kolejnych 4 mln gospodarstw domowych. Vectra nie obawia się utraty klientów na rzecz konkurenta.

Article

Współpraca z Grupą Vectra to kolejny kamień milowy w rozwoju oferty światłowodowej T-Mobile Polska, która już teraz obejmuje zasięg firm takich jak Orange, Światłowód Inwestycje, Nexera i Fiberhost - podano w komunikacie. Umowa z Grupą Vectra rozszerza zasięg usług światłowodowych T-Mobile Polska, który dotychczas obejmował 6 mln gospodarstw domowych.

- Kompleksowa oferta usług dla całego domu to podstawa naszej strategii rozwoju. Dlatego z jednej strony cały czas szukamy nowych rozwiązań, o które będziemy mogli wzbogacić nasze portfolio, ale z drugiej: chcemy rozwijać dostępność naszych usług, żeby jak najwięcej osób mogło cieszyć się najwyższą jakością T-Mobile. Dzisiaj wykonujemy kolejny krok w tym kierunku. Dzięki umowie z Grupą Vectra sukcesywnie zyskamy dostęp do ok. 4 mln gospodarstw domowych, co znacząco zwiększy liczbę osób które mogą skorzystać z naszej oferty konwergentnej - powiedział Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.

Jak podano w komunikacie, w Polsce, od kilku lat notuje się systematyczny wzrost liczby klientów korzystających z usług w oparciu o BSA. W 2022 r. ich liczba wzrosła o 36,7 proc. wobec 2021 r. i wyniosła 1,13 mln. To wynik zauważalnego rozwoju rynku usług hurtowych, na bazie których przedsiębiorcy świadczą klientom usługi detaliczne.

- Dla Grupy Vectra to strategiczne partnerstwo, które nie tylko umacnia naszą pozycję jako kluczowego dostawcy infrastruktury w Polsce, ale także świadczy o tym, że tak duży operator jak T-Mobile docenia naszą jakość i traktuje w sposób priorytetowy – na znaczących obszarach jesteśmy dla niego dostawcą pierwszego wyboru. Nieustannie rozwijamy i modernizujemy naszą infrastrukturę, aby dostarczać najwyższej jakości usługi i zwiększać dostępność dla kolejnych operatorów oraz milionów klientów - skomentował Tomasz Żurański, członek rady nadzorczej w Grupie Vectra.

Vectra z 4,1 mln mieszkań w zasięgu

- Obecnie w naszym zasięgu znajduje się 4,1 mln gospodarstw domowych. Powiększamy sieć poprzez nowe podłączenia oraz akwizycje, ale też nieustannie modernizujemy obecną infrastrukturę do najwyższych standardów - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry. Od lipca 2019 roku na sieci operatora swoje usługi świadczy sieć Play, która obecnie jest też właścicielem sieci kablowej UPC Polska.

- Grupa Vectra jest pierwszą ogólnopolską siecią, która umożliwiła świadczenie usług nie tylko w oparciu o FTTH, ale również HFC. Prowadzimy rozmowy i strategicznie jesteśmy otwarci na zawieranie takich umów z każdym zainteresowanym operatorem – podaje biuro prasowe Vectry.

Czy Vectra nie boi się, że część klientów może wybrać ofertę konkurenta? - Na podstawie dotychczasowych doświadczeń, nie widzimy takiego zagrożenia. Nasi klienci, oprócz superszybkiego Internetu światłowodowego, otrzymują dostęp do szerokiej oferty rozrywki w 4K (m.in. Netflix, HBO, Canal+, Filmbox+, Viaplay, Blacknut i wiele innych) oraz bardzo atrakcyjnych cenowo usług mobilnych (zarówno internetowych jak i komórkowych). Jest to oferta, która w pełni zaspokaja potrzeby naszych klientów - przekonuje nas operator. 

Grupa kapitałowa Vectra w 2022 r. zwiększyła przychody o 3,4 proc. do 1,61 mld zł, natomiast jej wynik netto poszedł w dół ze 196,3 mln zł zysku do 131,8 mln zł straty.

Na koniec czerwca br. T-Mobile Polska miał 12,46 mln użytkowników, o 353 tys. więcej niż przed rokiem. Z internetu światłowodowego od operatora korzysta już ponad 200 tys. klientów. Kwartalne przychody firmy zwiększyły się o 2,7 proc. do 1,66 mld zł. Skorygowany zysk EBITDA urósł o 0,2 proc. - z 465 do 466 mln zł.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile i Vectra łączą siły. Telekom zaoferuje internet na sieci operatora

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arnold Boczek
Dziwne czasy -Vectra oferuje przecież telefonię komórkową od ...Play a teraz zaczyna współpracować z t-mobile ?To śmierdzi zdradą "partnera ".
18 4
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Nie wiem kto ten artykuł pisał. Vectra twierdzi, że w ich zasięgu znajduje się 4,1 mln. gospodarstw domowych. Telekom twierdzi, że dzięki umowie z Grupą Vectra zyska dostęp do ok. 4 mln gospodarstw. Czyli Vectra posiada sieć doprowadzona do 4,1 mln. gospodarstw domowych, ale tylko 100 tyś. klientów z niej korzysta? Chyba Telekom nie zyska dostęp do 4,1 mln. klientów, bo trzeba odciągnąć od liczby gospodarstw domowych liczbę klientów Vectry.
16 5
odpowiedź
User
gbartosz83
Dziwne czasy -Vectra oferuje przecież telefonię komórkową od ...Play a teraz zaczyna współpracować z t-mobile ?To śmierdzi zdradą "partnera ".
Play korzysta z Vectry zanim przejął UPC. Może się wymienią partnerstwem.
10 5
odpowiedź