SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak zdobyć prestiżowy certyfikat PR?

20 lat temu w Wielkiej Brytanii powstała szkoła London School of Public Relations, której zadaniem jest przygotowanie do pracy i kształcenie młodych specjalistów PR.

Jak zdobyć prestiżowy certyfikat PR?

Program szkoły został opracowany przez największe autorytety w branży i zatwierdzony przez Krajowy Związek Dziennikarzy Wielkiej Brytanii (NUJ - National Union of Journalists) oraz Stowarzyszenie Konsultantów Public Relations (PRCA - Public Relations Consultants Association). Szkoła LSPR odniosła wielki sukces na wyspach, a jej inicjatorzy postanowili otworzyć filie w innych krajach w Europie, Ameryce i Azji. Obecnie London School of PR ma swoje placówki w ponad 20 krajach na całym świecie.

Również polscy adepci PR-u mają możliwość skorzystania ze sprawdzonych wzorców i zdobycia wiedzy na najwyższym międzynarodowym poziomie. Szkolenia na licencji LSPR są prowadzone w Warszawie przez Związek Firm Public Relations, jedynego przedstawiciela prestiżowej brytyjskiej szkoły w naszym kraju.

Szkolenie London School of Public Relations składa się z cyklu 15 sesji o charakterze warsztatowym. W kameralnych kilkunastoosobowych grupach przeprowadzane są zajęcia podzielone na część merytoryczną, analizy studiów przypadku oraz szereg praktycznych ćwiczeń. Spotkania odbywają się w centrum Warszawy w trybie popołudniowym w wybrany dzień tygodnia lub intensywnym, podczas piątkowo-sobotnich, całodziennych zjazdów.

Niewątpliwym atutem szkoły jest grono wykładowców, którymi są znani praktycy – prezesi i dyrektorzy największych agencji PR zrzeszonych w Związku Firm Public Relations. Kursanci mają możliwość nie tylko zetknięcia się z cenionymi w środowisku ekspertami, ale przede wszystkim zdobycia praktycznej wiedzy od ludzi, którzy na co dzień prowadzą własne agencje i kierują zespołami konsultantów.

Program zajęć obejmuje m.in. strategię i planowanie, współpracę z mediami, relacje z klientami, organizowanie imprez, zarządzanie sytuacją kryzysową, Internet i nowoczesne technologie czy etykę zawodową.

LSPR jest szkołą zarówno dla osób rozpoczynających kształcenie w zakresie public relations, jak również dla praktyków, którzy chcą doskonalić swój warsztat. Największą popularnością cieszy się wśród pracowników korporacji, agencji PR, przedstawicieli mediów, NGO-sów, jak również wśród przedstawicieli instytucji państwowych oraz studentów.

Absolwenci wszystkich filii szkoły na całym świecie otrzymują identyczne certyfikaty w języku angielskim, wydawane przez London School of PR w Wielkiej Brytanii. Dyplom może stać się znaczącym atutem na dalszej drodze rozwoju kariery zawodowej.

Nad jakością merytoryczną szkoły czuwa Związek Firm Public Relations – wyłączny przedstawiciel LSPR w Polsce.

Więcej informacji można znaleźć na zfpr.pl lub uzyskać w biurze ZFPR.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jak zdobyć prestiżowy certyfikat PR?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl