SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP nie pokaże ostatnich odcinków „Jaka to melodia?” z Robertem Janowskim, z programem żegna się część muzyków

W TVP1 nie zostanie wyemitowanych ostatnie 10 odcinków teleturnieju „Jaka to melodia?” zrealizowane z Robertem Janowskim jako gospodarzem. Z programem rozstaje się część wokalistów i muzyków, zostaną natomiast m.in. Lena Zuchniak i Marek Kaliszuk.

Robert Janowski Article

- Wczoraj zapadły ostatnie decyzje w sprawie ,,Jaka to Melodia?" i naszych, ostatnich 10 odcinków. Nie gramy. Czyli to już koniec - poinformował Robert Janowski w środę na swoim profilu facebokoowym.

- 21 lat... Kawał życia. Waszego i mojego. Było pięknie. I nie dajmy sobie zabrać tych wspomnień! - podkreślił prezenter. Podziękował też produkującej dotychczas program firmie Media Corporation, współpracownikom, uczestnikom i widzom, a także Telewizji Polskiej.

- Dziękuję TVP za 21 lat emisji ,,Jaka to melodia?” - programu, który łączył pokolenia. Programu, który dzięki uczciwości, lojalności, wiedzy i pasji wszystkich biorących w nim udział był dobry dla wszystkich i na wszystko. Jak ulubiona piosenka- zmieniona, będzie być może równie ładna, ale nigdy nie będzie częścią naszej duszy - zaznaczył.

Robert Janowski był gospodarzem ,,Jaka to melodia?” od startu emisji programu we wrześniu 1997 roku. Dotychczas produkcją teleturnieju zajmowała się firma Media Corporation.

 

Janowski kontra TVP i „Super Express”

Rok temu Telewizja Polska przejęła licencję na produkcję lokalnej wersji formatu „Name That Tune”, na podstawie którego powstaje ,,Jaka to melodia?”. Współpracę z Media Corporation jako producentem wykonawczym kontynuowała jeszcze przez miniony rok.

TVP porozumiała się już z ZPR Media co do dalszej produkcji ,,Jaka to melodia?”, nowym gospodarzem będzie piosenkarz Norbi. Wprowadzono też zmiany w formule teleturnieju.

Publiczny nadawca podkreśla, że Robert Janowski nie był zainteresowany prowadzeniem programu w odświeżonej wersji. - Możemy jedynie stwierdzić, że z jego strony nie było woli współpracy. Pan Janowski nie zapoznał się z proponowanymi zmianami w programie, więc nie rozumiemy, skąd biorą się jego komentarze w tym zakresie - stwierdziło centrum informacji firmy.

- Potwierdzam, że nie wyraziłem woli współpracy przy nowym formacie programu „Jaka to melodia?”. Nieprawdą jest, że podjąłem decyzję, nie zapoznawszy się ze zmianami - skomentował to Janowski. Wcześniej jego menedżerka Monika Janowska opisała kulisy rozmów z TVP. - Podczas rozmowy z panem prezesem Jackiem Kurskim padło stwierdzenie, że jeśli Robert Janowski nie podpisze nowej umowy, to skończy jak Grażyna Torbicka i Maciej Orłoś. To naszym zdaniem próba zastraszenia, nie możemy się na nią zgodzić - stwierdziła.

Natomiast w „Super Expressie” (wydawanym przez ZPR Media) ukazało się kilka tekstów o zastrzeżeniach wobec dotychczasowej realizacji „Jaka to melodia?”. Opisano, że w teleturnieju wiele razy brały udział te same osoby, niektóre mogły otrzymywać wcześniej bazę piosenek, dlatego część melodii odgadywały już po chwili odtwarzania. Na łamach „SE” Stanisław Bortkiewicz, dyrektor biura spraw korporacyjnych Telewizji Polskiej, poinformował, że polecił przeprowadzenie audytu produkcji „Jaka to melodia?”.

- Przecież TVP (razem z MC) była współproducentem programu JTM -nazwiska i wybór zawodników odbywał się z udziałem pracowników Telewizji!!! Niezależnie od tego nabór był zgodny z regulaminem, a TVP miała obowiązek nadzoru przeprowadzanych castingów i wielokrotnie kontrolowała przebieg teleturnieju w tym zakresie!!! Co to za brednie teraz z tym audytem!!! Castingi były jasne i transparentne dla TVP1 - oficjalna strona. Powiem więcej - wszyscy ci zawodnicy i uczestnicy są teraz zapraszani na nagranie w nowej odsłonie teleturnieju! - odpowiedział na to Robert Janowski.

Zapowiedział też, że pozwie „Super Express” za te publikacje. - Nie odniosę się dzisiaj do „reszty bzdur”, które wyczytałem w SE. Dam szansę „dziennikarzom” tam pracującym. Będę Was informował na bieżąco z sali sądowej - stwierdził.

W „Jaka to melodia?” zmienią się też wykonawcy

Od jesieni w „Jaka to melodia?” zmienią się nie tylko gospodarz i scenografia, lecz także wykonawcy odtwarzający piosenki odgadywane przez uczestników. Według ustaleń Plejady z teleturniejem żegnają się wokaliści Grzegorz Wilk, Aneta Figiel i Agata Dąbrowska oraz Robert Osam.

W programie pozostają natomiast saksofonistka Lena Zuchniak i piosenkarz Marek Kaliszuk. Ten drugi pochwali się już na Instagramie, że bierze udział w nagrywaniu nowych odcinków.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność minutowa TVP1 wynosiła 553 843 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 9,71 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP nie pokaże ostatnich odcinków „Jaka to melodia?” z Robertem Janowskim, z programem żegna się część muzyków

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
we
Wkońcu! Na wiosnę pożegnamy się z Jaką to melodią.
46 29
odpowiedź
User
rwe
"Natomiast w „Super Expressie” (wydawanym przez ZPR Media) ukazało się kilka tekstów o zastrzeżeniach wobec dotychczasowej realizacji „Jaka to melodia?”."

A produkować nową wersję ma ZPR. Obyczaje jak z republiki bananowej. No ale najważniejsze, że to polskie media.
69 16
odpowiedź
User
wielbiciel tvn 24
Takie są uroki tv .Nic nie może wiecznie trwać z biegiem czasu trzeba udoskonalać i wprowadzać zmiany .
50 18
odpowiedź