SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jake Vision łączy się z firmą Doroty Kośmickiej-Gacke. Razem chcą produkować seriale premium i filmy

Należąca do Jana Kępińskiego firma Jake Vision, specjalizująca się w realizacji programów rozrywkowych i reality shows, przejęła większość udziałów spółki DGA Studio zarządzanej przez Dorotę Kośmicką-Gacke - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Według mnie Dorota jest najlepszym specjalistą w produkcji seriali do pasm prime-time - tłumaczy Jan Kępiński.

Jan Kępiński i Dorotę Kośmicka-GackeArticle

Jan Kępiński zdecydował się połączyć Jake Vision z DGA Studio, żeby wejść do branży serialowej i filmowej. - Studiowałem na kierunku operatorskim w szkole filmowej, moją pasją są seriale i filmy fabularne. To duża i bardzo atrakcyjna branża - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Szukałem dobrego partnera, z którym mogę prowadzić w niej działalność, ponieważ Jake Vision ma duże doświadczenie w innym segmencie: produkcjach rozrywkowych, infotainmentowych - zaznacza.

Przejęcie większościowego pakietu udziałów DGA Studio uzgodniono pod koniec ub.r., strony nie ujawniają wartości transakcji. Firmy pracują już wspólnie, przy czym nie ustalono jeszcze, pod jaką marką będą działać.

Wiadomo natomiast, że będą razem produkować seriale i filmy fabularne. - Rozmawiałem z różnymi potencjalnymi partnerami, według mnie Dorota Kośmicka-Gacke jest najlepszym specjalistą w produkcji seriali do pasm prime-time, z wieloma sukcesami na koncie takimi jak „Niania”, „Camera Cafe” „Rodzinka.pl” czy „Diagnoza” - wylicza Kępiński.

DGA Studio zostało uruchomione przez Dorotę Kośmicką-Gacke dwa lata temu. Jako wiceprezes spółki DGA i producent nadzorujący wyprodukowała m.in. cztery sezony serialu „Diagnoza" dla TVN.

Kośmicka-Gacke ma ponad 25 lat doświadczenia w branży produkcji telewizyjnej i filmowej, pracowała kolejno w HBO Poland, TVN (pracowała tam przy serialach „Kasia i Tomek", „Camera Cafe", „Hela w opałach i „Niania" oraz filmach fabularnych „Nigdy w życiu" i „Vinci"), Telewizji Polskiej (jako producent seriali „Rodzinka.pl", „Londyńczycy", „Czas honoru", „Tancerze" i „Ja to mam szczęście!", a także seriali na zlecenie reklamodawców: „Piąty stadion", „Boscy w sieci!", „Spokojnie, to tylko ekonomia") oraz ATM Grupie (producent nadzorujący pierwszych trzech sezonów serialu „Druga szansa”).

Ponadto koprodukowała filmy fabularne, m.in. „Weiser", „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Operacja Samum", „Sezon na leszcza, „Billboard”, „Na koniec świata" oraz „Enduro Bojz”.

W planach także seriale premium

Jake Vision i DGA Studio realizują już wspólnie pierwsze projekty, o niektórych nie mogą jeszcze informować. - Pracujemy też na koncepcjami kilku seriali i dwoma-trzema projektami filmów fabularnych. Chcemy realizować własne projekty, jesteśmy otwarci na propozycje scenariuszy, będziemy inwestować w ich development. Naszym celem jest zarabianie także na sprzedawaniu praw autorskich do własnych produkcji, nie tylko na samej realizacji filmów i seriali - zapowiada Jan Kępiński. - Przy produkcji filmów jesteśmy otwarci na różne formy współpracy: realizację samodzielnie, jako producent wykonawczy, wspólnie z nadawcami telewizyjnymi i inwestorami - zaznacza.

Właściciel Jake Vision zapowiada, że wspólnie z nową wspólniczką chcą również produkować seriale premium. - Rynek się rozwija, jest coraz więcej nadawców i platform internetowych, które szukają takich treści - zapewnia.

- Oferujemy różne formaty: od krótkich form conten marketingowych (np. seriali reklamowych), sitcomów, przez seriale premium po filmy fabularne - wylicza.

Jake Vision działa od ponad siedmiu lat, realizuje głównie programy telewizyjne: teleturnieje, reality shows i cykle kulinarne. Firma w dorobku ma m.in. programy „Super Dzieciak", „Must be the music. Tylko muzyka", „Top Chef" „Wyspa przetrwania", „Hell's Kitchen", „Shopping Queen" i „Wyjdź za mnie" dla Telewizji Polsat, „Agent. Gwiazdy, „Milionerzy" i „Kossakowski. Być jak..." dla Grupy TVN oraz „Przygarnij mnie", „Kryptonim Szef" i „Bake Off - Ale Ciacho!" dla Telewizji Polskiej.

Jan Kępiński wcześniej był związany z TVN, przez wiele lat był tam reżyserem pasma „Dzień Dobry TVN", ponadto reżyserował inne programy, m.in. „Taniec z gwiazdami", „Szymon Majewski Show", „Milionerzy" i „Pascal - po prostu gotuj".

Kępiński, podobnie jak Dorota Kośmicka-Gacke, był nominowany do wielu nagród branży telewizyjnej, m.in. Telekamer i Wiktorów, a Kośmicka-Gacke ma też w dorobku wyróżnienia w filmowych Orłach.

Dołącz do dyskusji: Jake Vision łączy się z firmą Doroty Kośmickiej-Gacke. Razem chcą produkować seriale premium i filmy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czarne chmury
Mamy taki wysyp seriali we wszystkich stacjach. Do tego jeszcze tureckie kupowane chyba na kilogramy. Kiedy widz się nasyci?
odpowiedź
User
walter
gratulacje Dorota!!!
odpowiedź
User
Pn
Jak to wszystko pięknie wygląda z zewnątrz.
odpowiedź