SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jaki jest najnowszy Xbox - poznaj Serię X

Liderzy rynku konsol do gier w ostatnich latach prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach dotyczących grywalności, płynności rozgrywki, jakości grafiki czy intuicyjności sterowania za pośrednictwem nowoczesnych kontrolerów, dających duże większe możliwości. Niezmiennie jedną z najczęściej wybieranych konsol pozostaje Xbox, flagowy sprzęt gameingowy od Microsoft.

Xbox Series X; fot. materiały prasoweArticle

Kolejne wcielenia konsoli Microsoftu, od pierwszego wypustu w 2001 roku, przez Xboxa 360, aż po model One zachwycały graczy na całym świecie. Trzy lata temu firma zaprezentowała Xbox series S, anonsujący wejście marki w przestrzeń nowej generacji. W tym samym czasie pojawiła się najszybsza i najpotężniejsza konsola Xbox w historii - a więc Seria X. Jaki jest najnowszy Xbox? Konsolę Xbox Series X wyróżnia przede wszystkim obsługa gier w 4K, odświeżanie ekranu do 120 klatek na sekundę, 8K HDR, a przede wszystkim - technologia Xbox Velocity Architecture, zaprojektowana z myślą o niespotykanej dotąd szybkości. A zatem - przymierzając się do zakupu, warto zadać sobie pytanie - który Xbox jest lepszy?

Ewolucja konsoli Microsoft - kolejne odsłony Xboxa

Od początku XXI wieku Microsoft pozostaje jedynym konkurentem dla PlayStation w zakresie wdrażania nowych technologii i innowacyjnych pomysłów, które mają uczynić rozgrywkę konsolową jeszcze dynamiczniejszą, bardziej realistyczną, wciągając gracza do nowego wymiaru cyfrowej rozrywki. Wszystko zaczęło się jeszcze w 2001 roku, gdy na rynku pojawił się pierwszy Xbox.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Ogromnym skokiem technologicznym było zaanonsowanie premiery modelu 360 już 4 lata później, która przyciągała graczy nowym padem, niespotykaną grywalnością oraz świetnymi tytułami ekskluzywnymi, stworzonymi, by pokazać możliwości popularnej 360-ątki. Wraz z nadejściem trzeciej generacji w 2016 roku zaprezentowano Xbox One - konsolę, która miała swoje wady, ale Microsoft szybko zaradził im w wersjach S oraz X o mocno powiększonych pamięciach RAM i podkręconych procesorach. Jeszcze lepsze wrażenia i wizualne, i jeszcze płynniejszą rozgrywkę zapewniają dwa najnowsze modele Xbox Series S oraz Series X, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy.

Jaki jest najnowszy Xbox - którą serię wybrać?

10 listopada 2020 roku nastąpiła więc kolejna rewolucja w świecie konsol. Wraz z nadejściem czwartej generacji pojawiły się modele Xbox Series S, a także jeszcze szybszy Xbox Series X. Oba modele bazują na technologii Xbox Velocity Architecture, która pozwala na wyświetlanie aż 120 klatek na sekundę, co zapewnia niespotykaną dotąd płynność rozgrywki i naturalność obrazu. To realizm, z którym do tej pory nie mieliśmy jeszcze do czynienia.

Najlepiej jednak doświadczać tego fenomenu w jakości obraz 4K, a ten zapewnia jedynie Seria X. Bardziej szczegółowy opis specyfikacji i możliwości obu konsol pozwoli Państwu zdecydować, która serię wybrać, aby korzystać z nowej generacji na własnych warunkach, znajdując w cyfrowej rozrywce to, czego szukamy sięgając po najnowsze tytuły gier konsolowych. A zatem - jaki Xbox kupić?

Konsola Xbox Series S - następna generacja rozgrywki

Konsola Microsoftu Xbox Series S pozwala graczom wkroczyć w świat nowej generacji cyfrowej rozgrywki, testując nowy kontroler bezprzewodowy Xbox w bardziej dynamicznym świecie gier przygotowanych do obsługi aż 120 klatek na sekundę. To niespotykana dotąd płynność, również w zakresie błyskawicznego ładowania się kolejnych etapów gier - tj. Forza Horizon 5 czy Halo Infinite.

Procesy te wspiera również ciche chłodzenie konsoli, które rozwiązuje problemy z głośnym działaniem. Zupełnie odświeżona grafika z atrakcyjnymi wizualnie efektami HDR sprawi, że żaden gracz nie będzie mógł oderwać się od pada.

Konsola Xbox Series X - rozgrywka w jakości 4K

Możliwość konsoli Xbox Series X (https://www.euro.com.pl/konsole-xbox-series/microsoft-xbox-series-x.bhtml) są niemal nieograniczone, a zaawansowane podzespoły wewnętrzne zapewniają oszałamiającą grafikę. Co najistotniejsze - to pierwsza konsola Microsoft, która pozwala na granie w jakości obrazu 4K, co wspiera również 12 teraflopów mocy obliczeniowej. Nie od dziś wiadomo, że lepsze wrażenia wizualne to również lepsza jakość rozgrywki i bardziej dopracowane światy, które przemierzamy postaciami z ulubionych tytułów.

Dzięki technologii audio 3D użytkownik zostaje umieszczony w centrum doznań. Technologia Xbox Velocity Architecture w połączeniu z dedykowanym dyskiem SSD 1 TB pozwala także na płynne przemieszczenia się pomiędzy grami, a to wszystko przy ultrakrótkim czasie ładowania kolejnych światów. Zwieńczeniem tego projektu Microsoft pozostaje nowy bezprzewodowy kontroler, cechujący się eleganckim wyglądem, komfortowym i intuicyjnym rozmieszczeniem przycisków, a także teksturowymi przyciskami spustu, które sprawią, że nie wypuścisz kontrolera nawet wtedy, gdy emocje w czasie gry z przyjaciółmi sięgną zenitu. Game Pass to abonament, który pozwala na dostęp do 100 wysokiej jakości gier, co zapewnia nieskończoną rozrywkę w zupełnie odświeżonej odsłonie.