SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jaki wzrost PKB i jaka inflacja? Oczekiwania Waldemara Pawlaka

Wzrost gospodarczy za cały 2011 rok powinien wynieść powyżej 4,0%, uważa wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Wicepremier oczekuje też, że inflacja na koniec tego roku spadnie do poniżej 4,0%. W lipcu wskaźnik ten wyniósł 4,1% r/r.

Jaki wzrost PKB i jaka inflacja? Oczekiwania Waldemara Pawlaka

"Mam nadzieję, że wzrost PKB na koniec roku utrzyma się powyżej 4%" - powiedział Pawlak dziennikarzom.

Na początku sierpnia Ministerstwo Gospodarki obniżyło prognozę wzrostu PKB za cały 2011 rok do 4,0% z 4,2% (wobec 3,8% w ub.r.). Resort szacuje, że w I połowie 2011 r. wzrost PKB wyniósł 4,2%. Z kolei dziś minister finansów Jacek Rostowski powiedział, że liczy na 4-proc. wzrost w tym roku, choć nie wyklucza nieco niższego wzrostu w przyszłym roku.

Wicepremier powiedział także, że liczy na to, iż inflacja będzie spadała w kolejnych miesiącach, a na koniec roku spadnie poniżej 4,0%.

GUS podał dziś, że inflacja w ujęciu rocznym wyniosła w lipcu 4,1% wobec 4,2% miesiąc wcześniej. Analitycy bankowi oczekiwali lipcowego wskaźnika na średnim poziomie 4,3%. Także Rostowski mówił, że liczy na spadek inflacji w najbliższym czasie.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jaki wzrost PKB i jaka inflacja? Oczekiwania Waldemara Pawlaka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl