SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jaki zysk Agory?

Grupa Agory miała w IV kw. od 6 mln zł straty do 6,6 mln zł zysku

ISB: Grupa Agory SA mogła w czwartym kwartale 2003 roku uzyskać od 6,0 mln zł straty netto do 6,6 mln zł zysku netto w porównaniu do 3,4 mln zł zysku w czwartym kwartale roku 2002, prognozują analitycy. Średnio oczekiwania analityków kształtują się na poziomie 0,8 mln zł skonsolidowanej straty netto.

Prognozy skonsolidowanych przychodów Agory w ostatnich trzech miesiącach 2003 roku kształtują się w przedziale od 218,2 mln zł do 245,1 mln zł, przy średniej na poziomie 231,2 mln zł.

Wynik operacyjny grupy analitycy z siedmiu uwzględnionych w analizie domów maklerskich prognozują w przedziale od 14 mln zł straty do 13,2 mln zł zysku, przy średniej na poziomie 2,2 mln zł straty.

Spółka opublikuje w poniedziałek, 16 lutego, skonsolidowany raport za ostatni kwartał ub. roku, zarówno według polskich, jak i międzynarodowych standardów rachunkowości. Prognozy są liczone według MSR.

Do najważniejszych czynników mających negatywny wpływ na wyniki finansowe Agory analitycy zaliczają pojawienie się nowego dziennika „Fakt”, który zdobywa coraz większe udziały w rynku i może zaszkodzić pozycji Agory na rynku reklamy prasowej. Ponadto konieczność obrony pozycji rynkowej naraża Agorę na dodatkowe koszty.

W pierwszych trzech kwartałach 2003 roku grupa Agory odnotowała 2,3 mln zł zysku netto wobec 50,9 mln zł zysku rok wcześniej przy przychodach odpowiednio 619,9 mln zł wobec 555,9 mln zł.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jaki zysk Agory?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl