SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

45 mln zł rocznie na kolejne podwyżki pensji w Biedronce

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka zapowiedziała kolejne podwyżki dla ok. 3 tys. pracowników centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych. Przeznaczy na nie prawie 45 mln zł w skali roku.

Pracownicy Biedronki, fot. materiały prasowePracownicy Biedronki, fot. materiały prasowe

Sieć Biedronka  zatrudnia ponad 80 tys. osób. Pod koniec ubiegłego roku sieć ogłosiła podwyżki dla ponad 60 tys. pracowników zajmujących podstawowe stanowiska w organizacji.

W środę, 1 lutego Biedronka ogłosiła podwyżki dla kolejnej grupy, liczącej ponad 3 tys. pracowników. Na wypłaty dodatkowych środków Biedronka przeznaczy prawie 45 milionów złotych w skali roku. Łącznie na noworoczne podwyżki dla pracowników Biedronka wyda w skali roku około 650 milionów złotych.

- Doceniamy niezwykłe zaangażowanie i ogromny trud wszystkich pracowników, zwłaszcza w wymagającym roku, naznaczonym przede wszystkim wojną w Ukrainie oraz wyzwaniami stojącymi przed gospodarką. Postanowiliśmy przyznać podwyżki wynagrodzeń dla kolejnej grupy pracowników, uznając ich codzienne zaangażowanie - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Od 1 stycznia b.r. ponad  60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych Biedronki otrzymało podwyżki, na które w skali roku firma przeznaczyła ponad pół miliarda złotych. Wzrost wynagrodzeń na podstawowych stanowiskach wyniósł od ok. 500 zł do 700 zł brutto. Teraz do grona osób otrzymujących wyższe wynagrodzenie dołączą również pracownicy centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych.

Sieć Biedronka oferuje swoim pracownikom ponad 20 programów socjalnych i benefitów.

Lidl i Kaufland też podniosły pensje

Od stycznia pensje podniosły też sieci Lidl i Kaufland. W Lidlu od stycznia 2023 roku początkujący pracownicy sklepów zarabiają od 4200 zł do 5150 zł (wszystkie kwoty wynagrodzeń to pensje brutto). Po roku pracy ich pensja wzrośnie od 4400 do 5350 zł, a po dwóch latach będzie wynosić od 4600 do 5600 zł.

Z kolei w Kauflandzie osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer-sprzedawca w zależności od lokalizacji mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4200 - 4800 zł brutto. Po roku pracy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4400 - 5000 zł brutto.

Dołącz do dyskusji: 45 mln zł rocznie na kolejne podwyżki pensji w Biedronce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tr
Nic tu nie można napisać bo wszystko lamie dobre obyczaje. Proponuję jak w Interii zamknąć możliwość komentowania.
odpowiedź