SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jakie plany ma Plus? Miliard zł rocznie na inwestycje

Nakłady inwestycyjne Polkomtela, operatora sieci Plus, w kolejnych latach nie powinny odbiegać wartościowo od dotychczasowego poziomu, kiedy było to ok. 1 mld zł rocznie, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Jarosława Bauca.

Jakie plany ma Plus? Miliard zł rocznie na inwestycje

Spodziewa się on rosnącego popytu na transmisję danych oraz koncentracji na utrzymaniu i monetyzacji własnej bazy abonenckiej przez operatorów.

"Inwestycje powinny być podobne do tych, które dzisiaj mamy. Jednak w ujęciu rzeczowym oznacza to znacznie więcej, ponieważ cały czas spadają ceny infrastruktury, bo konkurencja zrobiła się duża. Nasze nakłady wynosiły ok. 1 mld zł i myślę że w kolejnych latach tak to będzie" - powiedział Bauc dziennikarzom w kuluarach XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

W jego ocenie, na rynku telekomunikacyjnym będzie rósł popyt na transmisję danych. Zaznaczył, że ten wzrost będzie kompensował oczekiwany spadek przychodów z usług podstawowych w branży telekomunikacyjnej.

"Polkomtel również rozwijał się w takim kierunku, a przy finalizacji przejęcia czeka nas niewątpliwie integracja ze światem mediów. To będzie ciekawy kierunek. Zobaczymy, jaką rolę Polkomtel będzie spełniał w tym łańcuchu" - dodał prezes.

W I poł. 2011 roku Polkomtel miał 769,2 mln zł zysku netto wobec 636,1 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 3.600,0 mln zł wobec 3.765,8 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakie plany ma Plus? Miliard zł rocznie na inwestycje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl