SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakóbiak po wywiadzie z Komorowskim zyskał 7,2 tys. obserwujących i 1,3 mln wyświetleń (analiza)

W ciągu 7 dni od publikacji wywiadu z Bronisławem Komorowskim youtuber Łukasz Jakóbiak i jego program „20m2” zyskały w serwisach społecznościowych 7,2 tys. obserwujących. Dyskusja o materiale była prowadzona głównie na YouTubie i Facebooku.

Łukasz Jakóbiak i Bronisław Komorowski w czasie nagrania rozmowy w „20m2”Article

Z analizy firmy NapoleonCat.com wynika, że od 11 do 17 kwietnia youtube’owy kanał „20m2” zyskał 3,7 tys. subskrybentów, pojawiło się na nim 8410 komentarzy, a zamieszczone na nim klipy zanotowały 1,304 mln wyświetleń, z czego na udostępnioną w niedzielę wieczorem rozmowę z Bronisławem Komorowskim przypadło 385 tys. obejrzeń (obecnie jest to już 411 tys.).

Wywiad z prezydentem zebrał więcej negatywnych (18,8 tys.) niż pozytywnych (10,9 tys.) ocen. Pod wszystkimi klipami na kanale też pojawiło się więcej „łapek w dół” (41 tys.) niż „łapek w górę” (35,5 tys.). Na kanale „20m2” są jeszcze tylko trzy wywiady, przy których więcej jest ocen negatywnych: z Dawidem Kwiatkowskim, Sarą May i Madoxem.

Facebookowy fanpage „20m2” zyskał 1375 nowych użytkowników. Przez siedem dni pojawiło się na nim 3,3 tys. komentarzy i 56,1 tys. like’ów, a wpisy były udostępniane 172 razy. Obecnie fanpage ma ponad 208 tys. fanów z czego 191,8 tys. (czyli 92,33 proc.) pochodzi z Polski.

Profil „20m2” na Instagramie zaczęło obserwować 631 nowych użytkowników i ma ich już 58,4 tys.

Jakóbiak zyskał też nowych followersów na Twitterze i obserwujących na Google+. Łącznie na wszystkich portalach społecznościowych jego aktywności zaczęło śledzić 7,2 tys. użytkowników.


Według opracowanego przez NapoleonCat wskaźnika Social Footprint profile „20m2” i Jakóbiaka zanotowały 161,3 tys. interakcji (o ponad 72 tys. więcej niż tydzień wcześniej) i dotarły do 536,3 tys. użytkowników.

- Zapraszając znanego polityka, Łukasz Jakóbiak zyskał także rozpoznawalność w mediach, które zazwyczaj nie interesują się twórczością vlogerów. Cała awantura pokazała także, że Jakóbiak jest ważną postacią, której głos się liczy. Nie byłoby takich emocji, gdyby nie fakt, że za vlogerem stoi 267 tysięcy subskrybentów, a materiały wyświetlane były już 41 mln razy - komentuje Oskar Berezowski, analityk NapoleonCat.com i Catvertiser.com. - Dobrym ruchem było także ujawnienie kuchni wystosowanych zaproszeń. Dla polityków to nauczka, że ich sztaby muszą znać nie tylko tradycyjne media, ale i twórców z YouTube. W trakcie kampanii pozostali kandydaci udzielali przecież wywiadów gazetom, lokalnym rozgłośniom radiowym, stacjom telewizyjnym o nierzadko mniejszy zasięgu niż kanał „20m2” - dodaje.


Wszystkie klipy opublikowane na youtube’owym kanale „20m2” (150 wywiadów oraz 183 zapowiedzi i innych materiałów) zanotowały jak dotąd 41,1 mln wyświetleń. Zdecydowanie najpopularniejsze były rozmowy z Dodą (1,54 mln obejrzeń) i Abstrachuje.tv (1,08 mln).

Na kanale pojawiło się zdecydowanie więcej pozytywnych ocen niż negatywnych (560 tys. wobec 101,2 tys.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakóbiak po wywiadzie z Komorowskim zyskał 7,2 tys. obserwujących i 1,3 mln wyświetleń (analiza)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jadek
Włażenie w d zawsze w c...enie😉
odpowiedź
User
mie
przecież to nie jest wywiad/rozmowa, dziennikarz nie jest podstawka pod mikrofon a pan Jakubiak niestetyt taką pełni rolę
odpowiedź