SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakub Borowski głównym ekonomistą Credit Agricole Bank Polska

Jakub Borowski obejmie z początkiem kwietnia stanowisko głównego ekonomisty i dyrektora departamentu analiz makroekonomicznych w Credit Agricole Bank Polska. Będzie odpowiadał za analizy i prognozy dotyczące Polski, a także krajów Europy Środkowej.

Jakub Borowski

Jakub Borowski

Borowski będzie jednocześnie członkiem międzynarodowego zespołu analiz Crédit Agricole S.A.. Zakres jego obowiązków obejmie przede wszystkim przygotowywanie analiz i prognoz dotyczących gospodarek krajów Europy Środkowej: Polski, Czech, Węgier i Rumunii oraz szeroko pojętego otoczenia rynku finansowego na potrzeby banku oraz jego klientów.

Jakub Borowski ma ponad 15-letnie doświadczenie w ekonomii i finansach. Ostatnio przez dwa lata pełnił funkcję głównego ekonomisty Kredyt Banku, a wcześniej Invest Banku.

Od kilku lat karierę zawodową łączy z karierą naukową na stanowisku adiunkta w Katedrze Ekonomii, w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto od 2012 roku jest członkiem Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów.

Jakub Borowski jest absolwentem kierunku Bankowość i Finanse SGH oraz doktorem tej uczelni. W czerwcu 2011 r. nakładem Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego ukazała się jego książka pt. Integracja monetarna. Wyzwania dla Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakub Borowski głównym ekonomistą Credit Agricole Bank Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Redakcja
Krakowski przedsiębiorca Zbigniew Banek - za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek, uhonorowany został prestiżową Nagrodą Polskiej Rady Biznesu im. Jana Kulczyka w kategorii Sukces podczas uroczystej gali w Warszawie.
W uznaniu dla twórców polskiego biznesu,
nazywana przez dziennikarzy ekonomicznych „Biznesowymi Oskarami” Nagroda Polskiej Rady Biznesu jest przyznawana od 2012 roku. Tym prestiżowym wyróżnieniem honorowane są osoby, które dzięki swojej wytrwałości, odwadze i przedsiębiorczości potrafią w znaczący sposób wpływać na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą i społeczną.

Polska Rada Biznesu to organizacja zrzeszająca właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych reprezentujących większość sektorów polskiej gospodarki.
odpowiedź