SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Posłanka PiS skarży do KRRiT internetowe wideo Jakuba Wątłego, chce konsekwencji także wobec Superstacji

Anna Sobecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, zgłosiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji internetowe nagranie, w którym publicysta Superstacji Jakub Wątły mówi wulgarnie o politykach (przekleństwa zagłuszono).

Anna Sobecka i Jakub Wątły Article

Wulgarna wypowiedź Jakuba Wątłego znalazła się w krótkim odcinku jego internetowego programu „Week And Show z Kubą Wątłym” udostępnionym w sylwestra. Dziennikarz wulgarnie skrytykował polityków (nie wymieniając żadnych nazwisk ani nazw), przy czym przekleństwa zostały „wypikane”.

 

W środę posłanka PiS Anna Sobecka poinformowała, że skierowała w tej sprawie pismo do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- Jako Poseł na Sejm RP, członek Rady Programowej TVP oraz członek Komisji Kultury i Środków Przekazu stanowczo protestuję wobec tej skandalicznej wypowiedzi, przekraczającej wszelkie dopuszczalne granice wyrażania poglądów. Jednocześnie, zwracam się do Pana Przewodniczącego z prośbą o natychmiastową reakcję i wyciągnięcie konsekwencji wobec Superstacji i dziennikarza Jakuba Wątłego - stwierdziła.

Wątły zawieszony po wypowiedzi w Superstacji o dziennikarzach TVP

Sobecka przypomniała też ostrą wypowiedź Wątłego w „Krzywym zwierciadle” w Superstacji z lutego ub.r. Publicysta porównał wtedy dziennikarzy Telewizji Polskiej do „brudnych, śmierdzących gnid” oraz istot pijących i jedzących odchody.

TVP wyraziła oburzenie tą wypowiedzią i zapowiedziała kroki prawne. Prezes Superstacji przekazał wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl, że poprosił Jakuba Wątłego, żeby w swoich programach nie wypowiadał się już o telewizji publicznej. Niedługo potem dziennikarz został zawieszony, a prowadzone przez niego programy (oprócz „Krzywego zwierciadła” także „Suma dnia”) zdjęto ramówki. Wróciły na antenę na początku maja. Wątły przeprosił wtedy za swoją wypowiedź o dziennikarzach TVP, zaznaczając, ze była to parafraza dosadnych stwierdzeń Jana Pietrzaka i Marcina Wolskiego.

W październiku ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji za wypowiedź Wątłego nałożyła na Superstację 100 tys. zł kary. Nadawca odwołał się od tej decyzji do sądu.

KRRiT rzadko zajmuje się treściami w internecie

Nie wiadomo, czy po zgłoszeniu od Anny Sobeckiej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podejmie działania w sprawie internetowego nagrania Jakuba Wątłego, ponieważ odpowiada przede wszystkim za kontrolę treści w telewizji i radiu.

Do tej pory KRRiT rzadko zajmowała się treściami internetowymi, nigdy nie nałożyła też na nadawców telewizyjnych i radiowych kary za materiały udostępnione w sieci. Przede wszystkim prowadziła cykliczne kontrole serwisów wideo nadawców telewizyjnych.

W listopadzie 2015 roku KRRiT zapowiedziała, że zajmie się twiterowym wpisem Tomasza Lisa krytykującym ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Internetowe nagranie Jakuba Wątłego o politykach skrytykował też portal wPolityce.pl. - Tymi „życzeniami” Jakub Wątły z Superstacji przekroczył wszystkie granice. Pełne wyzwisk i pogardy słowa padły przy okazji między innymi promocji kolejnego sezonu jego programu. Takim nagraniem stacja doskonale pokazała, jakim szacunkiem darzy swoich odbiorców - oceniono w tekście.

- wPolityce.pl serdecznie dziękujemy za bezpłatną, noworoczną promocję kanału Week And Show z Kubą Wątłym!!! Redaktorom z wPolityce.pl, przypominamy, że kanał na yt i fb nie jest tym samym czym jedna ze stacji telewizyjnych - skomentował to Wątły.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Posłanka PiS skarży do KRRiT internetowe wideo Jakuba Wątłego, chce konsekwencji także wobec Superstacji

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny
Bardzo możliwe, że Sobecka nie wie, co to jest internet.
96 15
odpowiedź
User
BRAWO
Bardzo dobrze Wątły, jedziesz z nimi!!!!!
odpowiedź
User
prawnik
Mam zrozumieć, że Wątły powiedział "wiadomoco" (chociaż zostało to wypikane), o "wiadomokim" chociaż jego/ich nazwisko nie padło.

To jak w Harrym Potterze. Tam mówiono o SamiWiecieKim.
54 13
odpowiedź
User
Gie
Czy Superstacja musi nadawać na koncesji KRRiT? Taka koncesja jest chyba potrzebna tylko do nadawania naziemnego.
28 12
odpowiedź
User
YKK
Zabawna jest ta wielka niebieska plama z czarną narzutką. Zabawna jak oni wszyscy.
68 12
odpowiedź