SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Dworak na czele News24, w stacji będą informacje „z małych ojczyzn”

Były prezes Telewizji Polskiej i były szef KRRiT Jan Dworak stoi za projektem uruchomienia kanału News24 - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Stacja będzie oparta na zapleczu technologicznym i licencyjnym spółki Astro, ma mieć profil lokalno-powiatowy, zatrudniać do 200 osób i przygotowywać nawet 18 godzin programu na dobę.

Jan Dworak, fot. AKPAArticle

W środę napisaliśmy o tym, że do spółki Astro i jej prezesa, Ryszarda Krajewskiego, zgłosiło się konsorcjum dziennikarzy, które planuje uruchomić kanał telewizyjny News24. dzierżawić lub wynająć nazwę kanału, ale przede wszystkim specjalistyczny sprzęt do nagrywania i nadawania, który zgromadził w studiach Ryszard Krajewski (m.in. po NextTV).

Na tej bazie miałby być nadawany kanał informacyjny, przygotowywany przez reporterów już pracujących nad kontentem. Obecnie zbierają materiały do archiwum, które ma być wykorzystywane od początku września. - Za wcześnie jeszcze, żeby mówić o nazwiskach, ale pojawiają się naprawdę duże, znane nazwiska - mówi nam osoba z kręgów spółki Astro.

Jan Dworak szefem kanału News24

Jak ustaliliśmy, projektem opiekuje się Jan Dworak, dziennikarz, polityk, były prezes Telewizji Polskiej oraz były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ma on wokół siebie skupić kilka „dużych dziennikarskich nazwisk”, a także skoordynować pracę niemal 200 osób na terenie całego kraju (dziennikarzy, freelancerów, operatorów, producentów, dźwiękowców itd.), które będą dostarczały codziennie materiały do kanału News24.

- Potwierdzam, ze przygotowuję taki projekt, ale jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, by rozmawiać o szczegółach - powiedział nam Dworak.

Z naszych ustaleń wynika, że stacja miałaby mieć charakter lokalno-powiatowy. - Naszą ambicją jest stworzenie kanału z informacjami „z małych ojczyzn”, bo tego w tej chwili dotkliwie brakuje na rynku - powiedział nam Jan Dworak.

W jaki sposób kanał News24 będzie pozyskiwał pracowników i współpracowników? - Sytuacja mocno się zmienia, informację na przyzwoitym poziomie może w tej chwili przygotować bardzo wiele osób w Polsce, robiąc to na zasadzie współpracy i zajmując się na co dzień innymi rzeczami - opowiada Jan Dworak. Telewizja nadawałaby od 1 września 16-18 godzin na dobę, w tym znalazłyby się materiały newsowe i powtórki.

Jan Dworak zaczynał pracę dziennikarską jeszcze w latach 70. Na początku lat 90. był wiceprezesem Telewizji Polskiej, a w latach 2004-2006 był szefem TVP. W 2010 roku został członkiem KRRiT, której potem przewodniczył do odejścia w 2016 roku. Zaraz po zakończeniu kadencji w Radzie zaczął aktywnie wspierać działania Komitetu Obrony Demokracji. 

Spółka Astro, która ma stanowić zaplecze sprzętowe i licencyjne dla News24,  jest notowana na bocznym rynku giełdowym NewConnect. W czwartym kwartale ub.r. przychody sprzedażowe spółki zmalały rok do roku o 8,3 proc. do 1,14 mln zł, a zysk netto wzrósł z 241,8 do 281,7 tys. zł. W całym ub.r. firma poprawiła wpływy i zysk.

Dołącz do dyskusji: Jan Dworak na czele News24, w stacji będą informacje „z małych ojczyzn”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikolaj
To raczej sukcesu nie bedzie
odpowiedź
User
walter
zapowiada się klapa roku.
odpowiedź
User
skrzypaczka
72 lata, to nie czas na emeryturę ??
odpowiedź