SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Dworak: większe wpływy z abonamentu. To zasługa ministra Boniego

Dochody mediów publicznych z abonamentu radiowo-telewizyjnego wyniosą w tym roku ponad 500 milionów złotych, choć prognozowano, że będzie to 470 milionów - poinformował Jan Dworak, szef KRRiT. Podkreślił, że jest to po raz pierwszy od dłuższego czasu pozytywny trend.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powiedział, że lepsza ściągalność abonamentu to w dużej mierze zasługa ministra Michała Boniego. Minister cyfryzacji bowiem nie tylko zaapelował o płacenie abonamentu do czasu wprowadzenia innego systemu finansowania mediów, ale też realnie przyczynił się do wzrostu wpływów z z tego tytułu - ocenił Jan Dworak.

"Ze strony ministra Boniego to nie są tylko słowa .To jest skłonienie Poczty Polskiej, którą minister od początku roku nadzoruje, do skutecznego ściągania abonamentu. Poczta zresztą z własnej inicjatywy wykonuje szereg działań kontrolnych, które wykonywała w przeszłości gorzej" - powiedział na antenie Trójki Jan Dworak.

>>> Więcej firm płaci abonament RTV

Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nawiązał też do wypowiedzi Boniego, że w przyszłości należy rozważyć odejście od abonamentu, tak, jak zrobiono to w Niemczech. Dworak podkreślił, że ściąganie abonamentu należy utrzymać tylko do czasu wprowadzenia nowego, bardziej nowoczesnego systemu finansowania mediów publicznych. Abonament powinien być zastąpiony powszechnie obowiązującą opłatą.

Jego zdaniem w dobie cyfryzacji rejestrowanie odbiorników staje się mało realne, a tym samym i ściąganie opłat drogą abonamentową. Ponadto powszechność opłaty jest uzasadniona tak jak w przypadku ściągania opłaty za inne dobra powszechnego użytku, które państwo dostarcza obywatelom - uważa Jan Dworak. Okres przejściowy, do czasu wprowadzenia systemu powszechnej opłaty, potrwa około dwóch lat - ocenił szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dołącz do dyskusji: Jan Dworak: większe wpływy z abonamentu. To zasługa ministra Boniego

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nowy podatek na partyjne media Dworaka
Pan Dworak co miesiąc mówi co innego. Wiosną tak się rozpędził, że chciał pobierać abonament rtv od gniazdek elektrycznych, ujęć wody i kaloryferów. Wyjątkowo zdolny, zorganizowany i wiarygodny urzędnik. Żadna ustawa nie powstanie, ponieważ nikt w KRRiTv i MKiDN nie umie jej napisać. Ale zawsze można dorzucić kolejny podatek... na nową siedzibę pana Dworaka.
odpowiedź
User
Tak
Podobnie .zasługą Boniego jest wschód i zachód słońca. Gdzie są nowe przepisy, które Boni obiecał na koniec sierpnia? Kto tych Panów rozliczy za niespełnione obietnice?
odpowiedź
User
wyrazy uwielbienia
łubu daby łubu daby, niech żyje nam minister naszej rady, niech żyje nam.
odpowiedź