SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Włodarski kandydatem na prezesa Radia Szczecin, Jan Edmund Kowalski - do rady nadzorczej Radia Katowice

Rada Mediów Narodowych wybierze w środę członka rady nadzorczej Radia Katowice oraz prezesa Radia Szczecin. Z naszych informacji wynika, że kandydatami na te stanowisko są odpowiednio: Jan Edmund Kowalski i Wojciech Włodarski.

Krzysztof Czabański, fot. AKPAArticle

Na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się 3 lutego Rada Mediów Narodowych ma zająć się rozpatrywaniem kandydatur do rad programowych spółek mediów publicznych, których kadencja miała upłynąć 19 stycznia br. Chodzi m.in. o rady programowe w TVP, Polskim Radiu i wybranych oddziałach terenowych jak np. w Radiu Białystok czy Radiu PiK. Członkowie RMN mają również dyskutować nad wysokością diet przysługujących członkom rad programowych.

Konieczny jest też wybór osoby do rady nadzorczej Radia Katowice oraz nowego prezesa Radia Szczecin. Jak wynika z naszych informacji, do RMN wpłynęła po jednej kandydaturze na każde z tych stanowisk. Kandydatem do rady nadzorczej Radia Katowice jest Jan Edmund Kowalski, a na prezesa Radia Szczecin - Wojciech Włodarski.

Jan Edmund Kowalski to dyrektor biura programu "Niepodległa", wcześniej był pełniącym obowiązki dyrektora. W swojej karierze był kierownikiem komunikacji w Narodowym Centrum Kultury, jest też wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz członkiem Stowarzyszenia Przymierza Rodzin.

Z kolei Wojciech Włodarski jest zastępcą dyrektora OW NFZ w Szczecinie ds. ekonomiczno-finansowych, był członkiem rady nadzorczej - Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim (od 2017 roku), prezesem zarządu Zachodniego Centrum Medycznego. Jeśli chodzi o działalność medialną - był współpracownikiem "Międzyrzeckiej Gazety Powiatowej" (1999-2002) i redaktorem naczelnym "Gazety Numerowej" w 2002 roku.

Bez wyboru prezesa TVP

Jednocześnie - wbrew doniesieniom medialnym ostatnich tygodni o odwołaniu prezesa TVP Jacka Kurskiego - w porządku obrad nie ma punktu o zmianach w zarządzie Telewizji Polskiej.

- Posiedzenie RMN zwołałem na 3 lutego. W proponowanym przeze mnie porządku obrad nie ma punktu, dotyczącego zarządu TVP - potwierdził nam tę informację Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

To, że obecnie przewodniczący RMN nie przewiduje w porządku obrad punktu o zmianach w zarządzie Telewizji Polskiej, nie oznacza jednak, że nie jest to możliwe. Na początku posiedzenia każdy z członków może zaproponować uzupełnienie harmonogramu prac o dodatkowy punkt. Jego przyjęcie musi zostać zatwierdzone większością głosów (trzy do dwóch, podobnie jak podczas głosowania nad uchwałami).

Braun chce odwołania prezes Polskiego Radia

Jak wynika z naszych informacji, Juliusz Braun ponownie domaga się wprowadzenia do porządku obrad najbliższego posiedzenia punktu dotyczącego rozpatrzenia jego wniosku o odwołanie Agnieszki Kamińskiej z funkcji prezesa zarządu Polskiego Radia. - Ponawiam również mój  wniosek, by jednocześnie RMN  ogłosiła otwarty konkurs na  prezesa zarządu Polskiego Radia - zaproponował Juliusz Braun Krzysztofowi Czabańskiemu.

W skład Rady Mediów Narodowych wchodzi Krzysztof Czabański jako jej przewodniczący, europosłanka PiS Elżbieta Kruk, posłanka PiS Joanna Lichocka, Juliusz Braun (z rekomendacji PO) oraz Robert Kwiatkowski (z rekomendacji Lewicy).

Dołącz do dyskusji: Wojciech Włodarski kandydatem na prezesa Radia Szczecin, Jan Edmund Kowalski - do rady nadzorczej Radia Katowice

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
januszz
Co z Ornowskim, odchodzi?
odpowiedź
User
B
A
odpowiedź
User
Marek
Co z Ornowskim, odchodzi?
Za mało kwiatków kupił i latał do pani z Częstochowy
odpowiedź