SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jan Maciejewicz prezesem Infovide-Matrix

Prezes spółki informatycznej Infovide-Matrix Marek Kobiałka złożył rezygnację z funkcji po kilkunastu latach kierowania spółką. Zastąpi go - z dniem 1 czerwca - Jan Maciejewicz, współtwórca i wieloletni szef polskich oddziałów firm Deloitte&Touche oraz A.T. Kerney.

Kobiałka będzie najpierw doradcą nowego prezesa, a później będzie ubiegać się o stanowisko szefa rady nadzorczej spółki.

"Pan Marek Kobiałka jako przyczynę rezygnacji wskazał na to, że po kilkunastu latach kierowania Spółką, dzięki silnemu zaangażowaniu wszystkich członków zarządu, managerów i pracowników, Infovide-Matrix osiągnęła pozycję lidera konsultingu IT i wiodącego dostawcy systemów na zamówienie. Jego zdaniem, to dobry fundament do dalszego rozwoju firmy i dobry moment do rozpoczęcia kolejnego etapu prac pod przewodnictwem nowego prezesa zarządu" - głosi komunikat.

Kobiałka zamierza nadzorować wdrożenie nowej strategii na lata 2010-2013 i w tym celu zamierza się ubiegać o stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Do czasu objęcia tego stanowiska, będzie pełnił funkcję doradcy nowego prezesa. Kobiałka pozostanie głównym akcjonariuszem spółki, podkreśla spółka.

"Zmiana ta jest istotnym elementem projektu transformacji Infovide-Matrix, której celem jest konsekwentne przekształcanie firmy w czołową grupę na rynku usług IT w Polsce" - czytamy dalej.

Infovide-Matrix miał 0,26 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 3,48 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 40,71 mln zł wobec 50,22 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Maciejewicz prezesem Infovide-Matrix

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl