SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Śpiewak i Milo Kurtis z audycją „Sekcja Lewacka" w Radiu Wnet

Działacz społeczny Jan Śpiewak wraz z Milo Kurtisem prowadzi nową audycję „Sekcja Lewacka” w Radiu Wnet. - Rozmawiamy o różnych wydarzeniach z perspektywy prospołecznej i antyliberalnej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Śpiewak.

Jan Śpiewak, fot. TV RepublikaArticle

Jan Śpiewak współpracował już z radiem: od października 2019 do lipca 2020 roku prowadził swoją audycję w Halo.Radiu, lecz ostatecznie latem ub. roku odszedł z rozgłośni. Powodem była audycja w Halo.Radiu, której tematem było ułaskawienie Śpiewaka przez prezydenta Andrzeja Dudę. 6 czerwca odbyło się specjalne wydanie audycji Mariusza Kowalczyka, do której prowadzący zaprosił Jakuba Wątłego, ówczesnego dziennikarza radia Wojciecha Krzyżaniaka i Karolinę Ćwiklińską, dyrektor Fundacji Obywatelskiej.

Kowalczyk zadzwonił wóczas do Śpiewaka i na żywo rozmawiali na temat tego, dlaczego zwrócił się do prezydenta z prośbą o ułaskawienie. Zarzucano mu m.in. „bratanie się” z władzą. - Uznałem, że po takiej rozmowie na żywo na antenie nie ma sensu moja dalsza współpraca z redakcją - oświadczył aktywista.  

„Sekcja Lewacka" w Radiu Wnet

Teraz aktywista wraca do radia: raz w miesiącu (zawsze w ostatnią sobotę miesiąca, o godz. 11.00) wraz z Milo Kurtisem poprowadzi audycję „Sekcja Lewacka”. w Radiu Wnet.

- Wzięło się to stąd, że dobrze mi się rozmawiało z Milo Kurtisem na antenie na rozmaite tematy, więc stacja zaproponowała nam wspólną audycję. Patent polega na tym, że rozmawiamy o rozmaitych wydarzenia z minionego miesiąca, komentując je z perspektywy prospołecznej i antyliberalnej. Program trwa godzinę - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Śpiewak.

Radio Wnet istnieje od 2009 roku, początkowo jako rozgłośnia internetowa, ale we wrześnu 2018 roku uzyskało dwie koncesje od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na nadawanie w Warszawie (87,8 MHz) i Krakowie (95,2 MHz). Stacje wystartowały w połowie października 2018 roku.

Radio ma też koncesje na nadawanie we Wrocławiu 96,8 MHz (w lipcu 2020 roku wyemitowano stamtąd pierwszy program w eterze); w Bydgoszczy (104,4 MHz), Łodzi (106,1 MHz), Szczecinie (98,9 MHz), Białymstoku (103,9 MHz) i Lublinie (104,4 MHz). Od grudnia ub. roku Radio Wnet obecne jest także także w Białymstoku na 103,9 FM.

W 2019 roku  przychody Radia Wnet wzrosły o 194,6 proc. do 1,35 mln zł, a jego strata netto pogłębiła się z 265,8 do 746,9 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Śpiewak i Milo Kurtis z audycją „Sekcja Lewacka" w Radiu Wnet

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bsb
Fajny ruch. Redakcja czuje, że idąc tylko na prawo dochodzi sìę do plebanii w Pcimiu.
odpowiedź
User
Jan
Jan Śpiewak, gość który nie wychodzi z zadka prezesa, ma być tym lewakiem?
odpowiedź
User
mela
Milo Kurtis...jak ci nie wstyd.
odpowiedź