SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jane Fonda na okładce „Vogue” promuje kobiety po pięćdziesiątce

W majowym specjalnym numerze magazynu „Vogue” zamieszczono zdjęcie Jane Fondy, która skończyła niedawno 81 lat. Wewnątrz numeru zamieszczono wywiad z aktorką oraz materiały poświęcone innym kobietom po pięćdziesiątce. W ten sposób redakcja chce zwrócić uwagę czytelników na problem częstego zawodowego wykluczania starszych kobiet.

Article

Majowy specjalny numer brytyjskiej edycji „Vogue” to wynik wspólnej akcji podjętej przez redakcję oraz markę L’Oreal.

Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi na problem kobiet, które często w nieco starszym wieku (najczęściej po pięćdziesiątce) są zastępowane w pracy przez swoje młodsze koleżanki, szczególnie w mediach czy branży modowej.

Na okładce majowego „Vogue” znalazło się zdjęcie Jane Fondy, znanej amerykańskiej aktorki, która niedawno skończyła 81 lat.

W rozmowie zamieszczonej wewnątrz numeru Jane Fonda twierdzi, że jest dumna ze swojego wieku i szczęśliwa, że mogła przeżyć tak wiele lat. Aktorka podkreśla też, że kobiety po pięćdziesiątce są jedną z najszybciej rosnących grup demograficznych na świecie.

Poza wywiadem z Fondą wewnątrz nowego numeru „Vogue” znalazły się inne materiały poświęcone kobietom, których przykłady udowadniają że wiek nie jest najważniejszy w karierze i w życiu.

To samo przesłanie podkreśla też w komentarzu Edward Enninful, redaktor naczelny brytyjskiego „Vogue”, który zaznacza że filozofią magazynu zawsze była walka z wszelkimi nierównościami i dyskryminacją. I nie chodzi tutaj tylko o kwestie rasy czy orientacji seksualnej, ale także sprawy związane np. z wiekiem.

Dołącz do dyskusji: Jane Fonda na okładce „Vogue” promuje kobiety po pięćdziesiątce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asd
Hollywoodzkie bajki a w tle cynizm, prochy, alkohol, kariera po trupach, miliardy dolarów, wysokie płoty pod prądem.
odpowiedź