SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Cieliszak nie będzie szefem „nowej” Akademii Telewizyjnej TVP

Janusz Cieliszak – na polecenie zarządu TVP – odchodzi z zespołu Akademii Telewizyjnej. Kierownictwo nowo utworzonej jednostki, która będzie działać jako Ośrodek Szkolenia i Rozwoju – Akademia Telewizyjna TVP, zostanie wyłonione w drodze konkursu.
 

Janusz Cieliszak nie będzie szefem „nowej” Akademii Telewizyjnej TVP

Cieliszak, dotychczasowy kierownik Akademii Telewizyjnej TVP, powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że nie chce i nie może oceniać tej decyzji zarządu. – Osobiście jest mi jednak przykro, że nie mogę brać bezpośredniego udziału w tworzeniu jednostki, której jestem współautorem. Oczywiście rozważam możliwość udziału w konkursie na szefa nowego ośrodka. Transparentne konkursy są potrzebne - jest jednak kwestia czasu. Zdaję sobie sprawę, że proces ten zajmie co najmniej kilka miesięcy, a to duże utrudnienie - dla normalnej pracy jednostki, której działania są tak potrzebne - chodzi np. o szkolenia rynkowe czy impresariat – powiedział nam Cieliszak.

Koncepcje dotyczące utworzenia samodzielnej Akademii Telewizyjnej w TVP były przygotowywane pod nadzorem Cieliszaka od prawie roku. Równolegle opracowywana była koncepcja impresariatu, który ma zająć się wystąpieniami poza-antenowymi gwiazd i osobowości telewizyjnych. Propozycja utworzenia samodzielnego ośrodka wynikała z tego, że do tej pory działania Akademii Telewizyjnej odbywały się w ramach kilku różnych jednostek TVP.

Decyzję o utworzeniu Ośrodka Szkolenia i Rozwoju Akademii Telewizyjnej zarząd TVP podjął podczas posiedzenia, które odbyło się we wtorek. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Cieliszak nie będzie szefem „nowej” Akademii Telewizyjnej TVP

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sslaww
I dobrze. czas by niesłyszących i niedowidzących dziadków zastąpili praktycy nie z lat 70-tych czy 80-tych ale ci którzy wiedzą na czym polega nowoczesna tv.
odpowiedź
User
nick
ale cieliszak to nie dziadek, dziadkowie to snopkiewicz, zurawski, bukojemski i halinka marszałek i to własnie oni raźnie ruszą do nauczania zawodu reportera, hu, ha
odpowiedź
User
emeryt
Teraz kiedy tvp znów jest "nasza" i mieni się czerwoną purpurą należy natychmiast zatrudnić do nauczania młodzieży dziennikarskiej red.; Tadeusza Zakrzewskiego, Edwarda Mikołajczyka, Mroziewicza no i ani chybi Maleszkę. Z ich poręki wyklują się "porządni" dziennikarze którzy będą konkurować z Monisią Olejnik i Tomciem Lisem.
odpowiedź