SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka z holdingu Palikota i Wojewódzkiego ma spłacić odsetki do października. „Bardzo bym musiał ustąpić w negocjacjach”

Janusz Palikot przyznał, że wbrew swojej deklaracji sprzed kilku dni nie poda konkretnej daty, kiedy spółki z jego holdingu alkoholowego Manufaktura Piwa Wódki i Wina, spłacą zaległe odsetki od pożyczek. Zaznaczył jednak, że nastąpi to najpóźniej do końca października.

Janusz Palikot (screen: YouTube/Janusz Palikot)Article

W nagraniu opublikowanym w poniedziałek na swoim profilu facebookowym Janusz Palikot przypomniał, że miał tego dnia podać konkrety co do terminu spłaty odsetek od mikropożyczek pozyskanych przez jedną ze spółek z jego holdingu alkoholowego oraz termin jej „kapitalizacji”

Wyjaśnił, że prowadzone są negocjacje zarówno z dotychczasowymi, jak i nowymi inwestorami, które w obecnych okolicznościach nie są łatwe. - Dzisiaj tego zrobić nie mogę (podać konkretnego terminu - przyp.), bo inaczej bardzo bym musiał ustąpić w tych negocjacjach. A celem moim jest nie tylko spłacić w 100 proc. wszystkie zobowiązania z należnymi odsetkami, ale także uzyskać środki niezbędne na rozwój spółki - stwierdził biznesmen.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Nie jestem w stanie prowadzić tych negocjacji szybciej. Wiem, że jest to niekonkretne i w związku z tym niewiarygodne - przyznał. Argumentował, że im bliższe terminy spłaty zobowiązań będzie podawał, tym gorszą pozycję będzie miał w tych rozmowach.

Palikot zapowiedział, że odsetki zostaną spłacone najpóźniej do października. - Nie wykluczam, że to się stanie znacznie szybciej. To będzie zależało trochę od tego, jak te negocjacje będą przebiegały, jak bardzo będziecie państwo cierpliwi, oczekujący na zakończenie, dopingujący - dodał.

- Jeśli życzycie państwo dobrze firmie i nam inwestorom, proszę jeszcze o cierpliwość i niezmuszanie mnie do podania szybkiej daty - podkreślił.

Odpowiadając na komentarz jednego z internautów, zapewnił że „kasa nie wyparowała”. - Tenczynek to nie tylko browar, ale i miejsce starzenia alkoholu, gorzelnia, restauracja, gorzelnia w Niechanowie, sklepy. To konglomerat zajmujący się różnymi alkoholami i biznesami. Na rozwój potrzebny jest kapitał, na początku drogi zawsze potrzeba go więcej niż się zarabia. W takim biznesie należy myśleć o zyskach nie tu i teraz ale w dłuższej perspektywie - zaznaczył.

W holdingu Palikota i Wojewódzkiego restrukturyzacja

Pod koniec czerwca w holdingu Manufaktura Piwa Wódki i Wina ruszył przegląd mający na celu wypracowanie zmian organizacyjnych i osobowych. Zajmuje się nim zespół nadzorujący grupę kapitałową, utworzony przez biznesmenów, którzy zainwestowali w jej spółki ponad 100 mln zł.

- Dzisiaj sytuacja Grupy Manufaktura Piwa Wódki i Wina jest trudna i bez szybkich, głębokich zmian może zakończyć się poważnymi problemami oznaczającymi straty dla wszystkich, które powierzyli Grupie swoje pieniądze, bez względu na to czy jest to tysiąc złotych czy kilka milionów - przyznał reprezentujący ten zespół Marek Maślanka.

Poprosił inwestorów, żeby w obecnej sytuacji nie reagowali nerwowo. - By plan niezbędnych zmian zakończył się powodzeniem konieczna jest współpraca i spokój wokół Grupy Manufaktury Piwa Wódki i Wina. Najbliższe 6-8 tygodni będzie czasem wytężonej pracy. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość - stwierdził. - Ja i pozostali Inwestorzy wierzymy w projekt, mamy ku temu podstawy i z całym swoim zaangażowaniem finansowym pomożemy przejść mu do skali, którą jest w stanie osiągnąć - zapewnił.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina nadal przed debiutem giełdowym

Przed rokiem Manufaktura Piwa Wódki i Wina w ramach oferty publicznej sprzedała swoje nowe akcje za 75,2 mln zł. Kupili je wyłącznie drobni inwestorzy, na jedną trzecią oferowanych walorów nie było chętnych.

Spółka zapowiadała, że latem chce zadebiutować na bocznym rynku warszawskiej giełdy, ale nada do tego nie doszło. W styczniu br. Janusz Palikot w liście do inwestorów tłumaczył to wieloma niezbędnymi formalnościami, m.in. zmianą statutu  i przygotowaniem obszernego dokumentu informacyjnego.

Przed emisją sprzed roku Janusz Palikot, bezpośrednio i poprzez spółkę Kresy, miał akcje stanowiące 33,24 proc. kapitału i 38,19 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Manufaktury Piwa Wódki i Wina. Znaczącymi inwestorami byli też Kuba Wojewódzki (8,53 proc. kapitału i 7,22 proc. głosów na walnym) i Dariusz Chrząstowski (9,07 proc. kapitału i 9,9 proc. głosów).

Oprócz Tenczynka Dystrybucji do holdingu Manufaktura Piwa Wódki i Wina należą spółki Tenczyńska Okovita, Tenczynek Świeże, Tenczynek Bezalkoholowe, Doctor Brew i BUH Distillery.

Dołącz do dyskusji: Spółka z holdingu Palikota i Wojewódzkiego ma spłacić odsetki do października. „Bardzo bym musiał ustąpić w negocjacjach”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jurek
pieniazkow to juz tam dawno nie ma, czekaj tatka latka
odpowiedź
User
los
Hahahaha!
odpowiedź
User
mikado
szybko piramidka się rozsypała.
odpowiedź