SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Janusz Żebrowski: W tym roku słabsze wyniki K2, z powodu straty Oktawave

- Pozostanę akcjonariuszem K2, mam nadzieję, że przyszłoroczne WZA powoła mnie także do rady nadzorczej spółki, którą współtworzyłem i mam zamiar dalej wspierać - mówi w rozmowie z nami Janusz Żebrowski o swojej rezygnacji ze stanowiska prezesa K2 Internet.

Janusz Żebrowski, członek rady nadzorczej K2 Article

O rezygnacji Janusza Żebrowskiego z końcem października br. z funkcji prezesa zarządu K2 Internet pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Rada nadzorcza Grupy K2 Internet najprawdopodobniej do końca br. wybierze nowego prezesa spółki. Do tego czasu zarządzanie Grupą przejmą jej wiceprezesi Tomasz Tomczyk, Łukasz Lewandowski i Rafał Ciszewski, którzy tworzą też w pełni zarząd firmy (więcej na ten temat).

- Z K2 związany byłem tak długo, że taka decyzja była dla mnie bardzo trudna, choć dojrzewała od pewnego czasu. Te 13 lat wymagały ode mnie dużego zaangażowania i uznałem, że pora na dłuższy odpoczynek. Pozostanę jednak akcjonariuszem K2 - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Janusz Żebrowski.

Jak były już prezes zarządu K2 ocenia sytuację finansową firmy? - Na nasze tegoroczne, słabsze, wyniki największy wpływ będzie miała strata generowana przez Oktawave. Oktawave, czyli usługa publicznej chmury obliczeniowej wystartowała na początku tego roku i obecnie - w skali wyników miesięcznych - zbliża się do osiągnięcia break-even. W tym kontekście ta część naszej działalności powinna mieć w przyszłym roku pozytywny wpływ na wyniki Grupy K2 - podkreśla Żebrowski.

Żebrowski zaznacza, że kluczowe znaczenie dla powodzenia i stabilności wyników grupy w długim okresie będzie mieć K2 Media. - Udało się nam wypracować optymalną ofertę, wprowadzić de facto na rynek nową markę i do tego zamknąć z sukcesem wiele wątków sprzedażowych. Jeśli chodzi o wyniki, to jestem zadowolony z tempa zmian i efektów reorganizacji, ale potencjał tego biznesu jest wielokrotnie większy, także na pewno potrzebne będą dalsze inwestycje i wzmocnienia tej części naszego biznesu - mówi Żebrowski.

Z Januszem Żebrowskim, byłym prezesem zarządu K2 Internet, rozmawiamy m.in. o powodach jego nagłej decyzji o ustąpieniu ze stanowiska, sytuacji finansowej K2 Internet, oczekiwanych wynikach finansowych firmy za 2013 rok oraz o sytuacji na polskim rynku agencji interaktywnych.

Dołącz do dyskusji: Janusz Żebrowski: W tym roku słabsze wyniki K2, z powodu straty Oktawave

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mis
Octawave miało wpływ na spadek przychodów o 16%? Śmiała teza :-)
13 10
odpowiedź