SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Polska Press: nowy szef "Gazety Wrocławskiej", Marcin Kędryna odchodzi z „Gazety Lubuskiej”

W środę zarząd Polska Press Grupy zdecydował o zmianach w kilku swoich tytułach. Artur Matyszczyk przestał szefować „Gazecie Wrocławskiej”, obejmując stanowisko redaktora naczelnego serwisów tematycznych całej Grupy. Tytułem pokieruje Janusz Życzkowski, naczelny "Gazety Lubuskiej". Od grudnia ze stanowiskiem wicenaczelnego tego dziennika żegna się także Marcin Kędryna. Wszystkie te zmiany mają związek z powołaniem nowej jednostki: Makroregion Zachód.

Marcin Kędryna, fot. Krzysztof Sitkowski/KPRPMarcin Kędryna, fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Wewnętrzna informacja o zmianach w firmie, do której dotarł portal Wirtualnemedia.pl, została ogłoszona w środę przed południem. Jak się dowiedzieliśmy, Artur Matyszczyk został redaktorem naczelnym serwisów tematycznych Polska Press Grupy – jednocześnie żegnając się ze stanowiskiem redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej”. Objął je w październiku 2021 roku.

Nowym redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej” będzie Janusz Życzkowski, szef „Gazety Lubuskiej”. Życzkowski został bowiem naczelnym mediów w całym nowo utworzonym Makroregionie Zachód, który obejmuje Oddział Wrocław i Oddział Zielona Góra.

Odchodzi Marcin Kędryna, doradca Paczuskiej

Kolejną zmianą jest odwołanie Marcina Kędryny ze stanowiska wicenaczelnego „Gazety Lubuskiej”. Kędryna - w przeszłości m.in. dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP objął je w lipcu 2021 roku. Na początku listopada został doradcą członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Marzeny Paczuskiej.

Polska Press nie żegna się z Kędryną definitywnie: - Jego doświadczenie i wiedza zostaną wykorzystane w dalszym rozwoju powstałego w kwietniu br. dodatku magazynowego „Puls”, dzięki któremu czytelnicy mogą pogłębiać wszechstronną wiedzę o ludziach, Polsce i świecie – napisano w komunikacie. Kędryna w latach 2010-2013 był redaktorem prowadzącym cyfrowego wydania „Malemena”, a w latach 2008-2009 pełnił funkcję fotoedytora w IDG Poland. Pracował też w redakcji książek Edipresse, był związany z „Gazetą Krakowską", „Super Expressem", „Przekrojem", „Ozonem", TVP i „Viva Football".

Na stanowisko zastępcy naczelnego „Gazety Lubuskiej” powołano z kolei Mateusza Różańskiego, wiceszefa w „Gazecie Wrocławskiej”. Podobnie jak Janusz Życzkowski i on będzie łączył funkcje w obu tytułach w ramach Makroregionu Zachód. Różański z Polska Press i „Gazetą Wrocławską” związany jest od 2010 roku. W lipcu 2021 r. został szefem działu online „Gazety Wrocławskiej”, a od 2022 r. jest również zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej”.  

Polska Press z trzecim makroregionem

Tworząc Makroregion Zachód i przesuwając osoby na stanowiskach, Polska Press wdraża zapowiadaną przez zarząd optymalizację. Na początku listopada ogłoszono, że po połączeniu regionu poznańskiego i kujawsko-pomorskiego powstanie pierwszy nowy makroregion, na czele którego stanął Marek Ciesielski. Szefujący Poznaniowi Paweł Napieralski odchodzi z firmy. Wydawnictwo połączyło wówczas także dwa inne oddziały - Gdańsk i Szczecin - w drugi z makroregionów. Szefuje mu Piotr Grabowski

W połowie miesiąca z kolei ogłoszono, iż z wydawnictwa odchodzi Wojciech Mucha, redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”. Jego stanowisko objął szefujący od ponad roku rzeszowskim „Nowinom” Arkadiusz Rogowski.

Od połowy października prezesem Polska Press jest Stanisław Bortkiewicz.  Na jego zlecenie trwa teraz przegląd kadr i szukanie optymalizacji w redakcjach Polska Press.

W ub.r. Polska Press w ujęciu jednostkowym zanotowała wzrost przychodów z 313,96 do 314,47 mln zł, a przy spadku dotacji i ponad 20 mln zł odpisów miało 30,81 mln zł straty netto, wobec 4,09 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Polska Press: nowy szef "Gazety Wrocławskiej", Marcin Kędryna odchodzi z „Gazety Lubuskiej”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Więcej do czytania jest w ulotkach z Biedronki niż w tym czymś...
odpowiedź
User
Zachód
No i wreszcie spełnił swoje marzenie i Grzegorz Widenka zwolnił kędryne!
odpowiedź
User
Szuwarek
Czy oni obsadzają się na tych stanowiskach, aby każdy coś zarobił? We Wrocławskiej to już trzeci naczelny w ciągu ostatnich miesięcy
odpowiedź