SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Janusz Życzkowski reporterem i komentatorem Telewizji Republika

Janusz Życzkowski, były redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej” i „Gazety Lubuskiej” (Polska Press), został współpracownikiem Telewizji Republika. Jak poinformował nas redaktor naczelny stacji Tomasz Sakiewicz, Życzkowski pracuje jako reporter i komentator.

Janusz Życzkowski (screen: YouTube/Telewizja Republika) Janusz Życzkowski (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Janusz Życzkowski w czwartek pojawił się z kostką Telewizji Republika podczas relacji stacji ze strajku generalnego rolników we Wrocławiu. Życzkowski opisywał, co dzieje się podczas wydarzenia, rozmawiał też z jego uczestnikami.

Choć został przedstawiony przez prowadzącą „Dzień z Republiką” jako „dziennikarz Polska Press”, okazuje się, że jest już współpracownikiem Telewizji Republika. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl potwierdził to Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny stacji. - Jest reporterem i komentatorem – uściślił.

Życzkowski do niedawna był redaktorem naczelnym dzienników Polska Press z zachodniej Polski: „Gazety Wrocławskiej” i „Gazety Lubuskiej”. W lutym odszedł z firmy, podobnie postąpili Przemysław Szymańczyk, naczelny „Głosu – Dziennika Pomorza” i „Dziennika Bałtyckiego” Przemysław Szymańczyk oraz szef „Kuriera Lubelskiego” Wojciech Pokora

Jedna z lokalnych dziennikarek mówiła nam wtedy, że Życzkowski „od kilku dni pojawia się w TV Republika z ich kostką, więc sprawa jest jasna”.

Życzkowski jako redaktor naczelny i prowadzący przez 14 lat był związany z Polskim Radiem Zachód, był też redaktorem prowadzącym w TVP3 i w Polskim Radiu. W czerwcu 2021 roku został naczelnym „Gazety Lubuskiej”, w listopadzie kolejnego roku również „Gazety Wrocławskiej”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 215 233 osoby, co dało 4,01 proc. udziału w rynku oglądalności. Rok wcześniej stacja miała 0,12 proc. udziału. 

Dołącz do dyskusji: Janusz Życzkowski reporterem i komentatorem Telewizji Republika

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wiecie
gni da zwykła i tylw
1 2
odpowiedź
User
Prawak
kolejny religijny świr kaniowski
1 0
odpowiedź