SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Dąbrowski nowym prezesem zarządu SGB-Banku

Rada Nadzorcza SGB-Banku na posiedzeniu w dniu 16 kwietnia br. powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu SGB-Banku na lata 2018-2020 Jarosława Dąbrowskiego.

Article

Od początku kariery związany jest z sektorem finansowym. Pełnił funkcję prezesa zarządu Konsorcjum Raiffeisen Atkins i Prezesa Zarządu NFI Progress z sukcesem wprowadzając go na GPW. Nowo wybrany kandydat na prezesa zarządu SGB-Banku ma za sobą ponad piętnaście lat kariery zawodowej na międzynarodowym rynku finansowym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku polskiego.

Od 1997 roku związany ze Spółdzielczą Grupą Raiffeisen. W latach 1997-2000 był członkiem zarządu Raiffeisen Bank Polska S.A., a od stycznia 2001 r. do stycznia 2004 r. sprawował funkcję wiceprezesa zarządu Raiffeisen Bank Polska SA.  W latach 2004-2009 współpracował z Grupami Bankowymi Nord/Lb, a następnie DnBNORD jako prezes zarządu NORD/LB Polskai DnB NORD Polska.

W 2007 r. jako prezes zarządu DnB NORD Bank Polska S.A. przeprowadził fuzję z BISE Bank. W 2010 r. założył  DF Capital  pełniąc w nim funkcję prezesa zarządu. W 2015 r. spółka podniosła kapitał i funkcjonuje pod nazwą Dom Maklerski Michael/Ström, w którym do grudnia 2017 był przewodniczącym rady nadzorczej. Obecnie partner zarządzający w firmie DFCM. Od października 2017 r. pełni funkcję doradcy zarządu SGB-Banku.

Jarosław Dąbrowski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom MBA oraz ukończył szereg specjalistycznych szkoleń i studiów z zakresu bankowości, finansów i zarządzania, w tym na Edinburgh University Management School i University of Navarra (IESE) w Barcelonie.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Dąbrowski nowym prezesem zarządu SGB-Banku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl