SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Grabowski odszedł z Grupy Wirtualna Polska, Maciej Kossowski z większymi obowiązkami

Jarosław Grabowski zakończył pracę w Grupie Wirtualna Polska, w której przez niecałe dwa lata pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za produkt mediowy. Jego obowiązki przejął Maciej Kossowski, szef produktu reklamowego wydawcy.

Od lewej: Jarosław Grabowski i Maciej KossowskiOd lewej: Jarosław Grabowski i Maciej Kossowski

- Te dwa  lata w Grupie WP były zwieńczeniem mojej dotychczasowej kariery. Bardzo duże tempo zmian, spektakularne sukcesy. W moje karierze czas na zmiany, chciałbym zmierzyć się z nowymi wyzwaniami - tak Jarosław Grabowski uzasadnia odejście z firmy. Jego dalszych planów zawodowych nie podano.

Grabowski pracował w Grupie Wirtualna Polska od maja 2014 roku jako wiceprezes odpowiedzialny za produkt mediowy. Przedtem przez prawie pięć lat był dyrektorem Onetu. Wcześniej pracował w agencji Supermedia (należącej do Grupy ZPR), m.in. jako dyrektor generalny i prezes.

W Grupie WP obowiązki Jarosława Grabowskiego przejął Maciej Kossowski, który w firmie pracuje od lipca ub.r., dotychczas tylko jako VP sales strategy. Obecnie odpowiadać będzie za cały obszar produktu mediowego i reklamowego, natomiast wszystkie kanały sprzedaży będą raportowały bezpośrednio do Joanny Pawlak pełniącej funkcję VP sales key clients.

- Dzisiaj w Polsce mamy już 30 proc. adblokowanych odsłon, 40 proc. ruchu internetowego jest non-human, za chwilę 50 proc. będzie na mobile. Reklamodawcy oczekują rozliczeń za faktycznie widziane reklamy. To wymaga zmian. Potrzebne jest połączenie produktu mediowego z produktem reklamowym - tłumaczy te roszady Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna Polska.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała 325,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i 5,7 mln zł zysku netto. 95 proc. wpływów przyniosła firmie sprzedaż usług reklamowych.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Grabowski odszedł z Grupy Wirtualna Polska, Maciej Kossowski z większymi obowiązkami

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrew
Zmiana na dobre, ludzi na pewno cieszą się, atmosfera się poprawi.
odpowiedź
User
mr barej
Widzę, że pan Jarek z zawodu jest dyrektorem :)
odpowiedź
User
zarządzenie
Sposób zarządzania zespołem przez Pana Jarka oceniam bardzo słabo.
odpowiedź