SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Jakimowicz znika z programu TVP Info. Zastąpi go Anna Popek

Aktor Jarosław Jakimowicz nie będzie już współprowadził w TVP Info weekendowego cyklu „W kontrze” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - To definitywne - słyszymy w TAI, choć sam Jakimowicz mówi nam o "zawieszeniu". Jego miejsce zajmie Anna Popek, jak ustaliliśmy. Niedawno Jakimowicz przestał pojawiać się w „Pytaniu na śniadanie”.

Jarosław Jakimowicz, fot. TVP InfoArticle

Według naszych ustaleń o odsunięciu Jarosława Jakimowicza od prowadzenia „W kontrze” zdecydowały władze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (od końcówki kwietnia jej dyrektorem jest Michał Adamczyk, a wicedyrektorami Samuel Pereira i Marcin Tulicki). Powodem - jak ustaliliśmy nieoficjalnie - mają być skargi na zachowanie Jakimowicza pochodzące od ekipy programu.

- Mam nie prowadzić programu w ten weekend. To jakiegoś rodzaju zawieszenie, trudno mi powiedzieć, jak długo potrwa - powiedział nam Jakimowicz. Nieoficjalnie wiemy, że Jakimowicz nie wróci już do programu "W kontrze", jego miejsce zajmuje od najbliższego piątku Anna Popek, która poprowadzi program z Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską. - To będzie pierwszy kobiecy duet na planie programu TAI - słyszymy,

Wysłaliśmy pytania w tej sprawie do centrum informacji Telewizji Polskiej, na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Decyzja nie jest związana z internetowym apelem Fundacji Basta, kierowanej przez aktywistę LGBT+ Barta Staszewskiego, żeby w ogóle odsunąć Jakimowicza od pracy w Telewizji Polskiej. Aktor ma nadal pojawiać się wśród komentatorów w porannym programie „Jedziemy” i „Jedziemy dalej” Michała Rachonia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„W kontrze” od 2020 roku

„W kontrze” na antenie TVP Info pojawiło się jesienią 2020 roku, początkowo wszystkie wydania prowadzili Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek. Cykl jest emitowany w soboty i niedziele rano (obecnie zaczyna się o godz. 8:30).

Magdalena Ogórek z programem rozstała się na początku ub.r., u boku Jarosława Jakimowicza zastąpiła ją Agnieszka Oszczyk. Równocześnie pojawił się drugi duet gospodarzy: Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski.

Potem Jakimowicz prowadził „W kontrze” razem z Anną Popek, a kiedy ta w kwietniu br. wróciła do „Pytania na śniadanie”, w cyklu TVP Info w jej miejsce pojawiła się Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

Jarosław Jakimowicz bez "Pytania na śniadanie"

W czerwcu Jarosław Jakimowicz zakończył współpracę z „Pytaniem na śniadanie” w TVP2, do którego przygotowywał wywiady o tematyce sensacyjno-kryminalnej. - Niedawno wydawca powiedział, że teraz jest inna polityka, że program trochę nijak ma się do tego, co robimy na antenie. Taka była decyzja - tłumaczył aktor.

Niedawno sąd drugiej instancji prawomocnie oddalił prywatny akt oskarżenia złożony przez Jarosława Jakimowicza wobec dziennikarza i pisarza Piotra Krysiaka. Chodzi o wpis facebookowy z relacją kobiety z Wielkiej Brytanii twierdzącej, że zgwałcił ją „gwiazdor publicystyki TVP Info”.

Natomiast Sąd Okręgowy w Krakowie uwzględnił zażalenie pełnomocnika oskarżycieli prywatnych na decyzję sądu pierwszej instancji o umorzeniu sprawy Jarosława Jakimowicza. Skierowano ją z powrotem do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórza. Sprawa dotyczy wpisów internetowych Jakimowicza skierowanych do pracowników TVN i Tomasza Sekielskiego.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 265 788 osób, co dało 4,66 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 16,5 proc.).

Dołącz do dyskusji: Jarosław Jakimowicz znika z programu TVP Info. Zastąpi go Anna Popek

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
357
Żal i smutno. Wielki to zaszczyt i niebywały zarazem honor, żyć w czasach naznaczonych jego geniuszem.
odpowiedź
User
Mario
W końcu!
odpowiedź
User
szwedes
To po kiego hu.......dalej ciagnac ten program w ogole??????!!!!!!!!!!!!
odpowiedź