SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Okładka „Dziennika Gazety Prawnej” z Jarosławem Kaczyńskim i trójpodziałem władzy doceniona także przez konkurentów „DGP”

Na pierwszej stronie weekendowego wydania „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) zamieszczono wizerunek Jarosława Kaczyńskiego rzucającego dwa cienie oraz napis „Trójpodział władzy”. Okładkę pochwalili dziennikarze z różnych redakcji, także bezpośredniej konkurencji „DGP”.

Article

Oprócz wizerunku Jarosława Kaczyńskiego z dwoma cieniami i dużego napisu „Trójpodział władzy” na pierwszej stronie znajduje się mniejszy dopisek: „Ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Wszystkie w jednym ręku”. Okładka zapowiada blok artykułów dotyczących wprowadzonych właśnie i zapowiedzianych zmian w systemie sądowniczym.

W ostatnich dniach Sejm przegłosował reformę KRS oraz zapowiedziano zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym. Według krytyków obozu rządzącego nowe regulacje uzależniają władzę sądowniczą od wykonawczej.

Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”, przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że okładkę wymyślił wicenaczelny Marek Tejchman, doborem zdjęcia i realizacją graficzną zajął się Cezary Cichocki, a redaktor prowadzącą wydanie była Anna Masłoń.

Okładkę zamieszczono w internecie w czwartek wieczorem. Dziennikarze aktywni na Twitterze szybko ją docenili. - To zdecydowanie najlepsza okładka ostatnich wielu miesięcy - skomentował Marcin Zawada‏ z Onetu. - Super okładka i niestety prawdziwa - stwierdził Jacek Czarnecki z Radia ZET. - Koleżankom i kolegom z DGP gratuluję okładki. W poniedziałek powalczymy pokazując naszą - napisał Tomasz Lis‏, redaktor naczelny „Newsweek Polska”. - Ależ okładka! - skwitował Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co.

W wielu komentarzach pojawiły się oceny, że to okładka roku. Na grafikę zwróciła uwagę Annabelle Chapman‏, korespondentka „The Economist”.

Okładkę pochwalili również dziennikarze innych dzienników ogólnopolskich. - Fantastyczna, mocny typ na okładkę roku. Gratulacje! - napisał Grzegorz Nawacki‏, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu” i naczelny PB.pl. - Ładna. Nadrabiacie dzisiejszą :) - stwierdził Krzysztof Kowalczyk‏, szef działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”. - Gratulacje dla konkurencji za rewelacyjną okładkę - ocenił Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. - Okładka najbliższych lat - skomentował Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

- Oczywiście będziemy zgłaszać okładkę w konkursach - stwierdził zapytany o to przez nas Krzysztof Jedlak.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 39 380 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Okładka „Dziennika Gazety Prawnej” z Jarosławem Kaczyńskim i trójpodziałem władzy doceniona także przez konkurentów „DGP”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aga
Czarek, gratuluje:)
21 8
odpowiedź
User
luk
cała prawda
18 8
odpowiedź
User
Ała
Trafne i smutne.
17 7
odpowiedź
User
LOLek
Dokładnie, cała prawda o obecnej sytuacji w Polsce wyrażona jedną okładką. Nie Broszka, nie Adrian tylko on pociąga za wszystkie sznurki. Szokujące jest dla mnie to, że ludziom nie przeszkadza tak wielka koncentracja władzy w jednych rekach. Ludzie mają krótką pamięć, nie uczą się na błędach. Hitler, Stalin, Putin, Trump, Orban, Kaczyński, itp., itd. o wszystkich nie jeden psychiatra miałby dużo do powiedzenia.
21 8
odpowiedź
User
wlad
Oczywista oczywistość. Ale nie ma lepszej opcji i to mi odpowiada. I nie tylko mi.
7 22
odpowiedź
User
Polak
Jak przyjeżdżają zagraniczni politycy i spotykają się również z Kaczyńskim, to opozycja mówi: na zachodzi wiedzą kto tu rządzi. Więc dlaczego Trump spotkał się z Dudą, a nie z Kaczyńskim. Czyżby NSA, CIA i NASA nie doniosły Trumpowi, kto tu rządzi? A może bajania opozycji to bujda?
9 10
odpowiedź
User
SędziaDredd
Fajna okładka, minimalistyczna, symboliczna, z pomysłem. A nie te tępe szpringerowe lisweeki, gdzie pewnie przebraliby go za hitlera i heheheh. Żeby nie było, nie popieram opozycji, zmiany są bezwzględnie konieczne, obecne sądy to hucpa.
13 13
odpowiedź
User
Bodnik
Jeszcze dwa lata temu za wszystkie sznurki pociagal Donald Tusk. Najlepszy przyklad to sedzia Milewski, orzeka do dzis. PiS wymienia ludzi PO na swoich. I tyle w temacie. A jak skroca sie czasy rozpraw bedzie to wartosc dodana zmian. Bez paniki.
16 14
odpowiedź
User
info
fot. Marcin Kaliński
3 0
odpowiedź
User
gg
Fajna okładka, minimalistyczna, symboliczna, z pomysłem. A nie te tępe szpringerowe lisweeki, gdzie pewnie przebraliby go za hitlera i heheheh. Żeby nie było, nie popieram opozycji, zmiany są bezwzględnie konieczne, obecne sądy to hucpa.

Wiesz, zgoda, może zmiany w sądownictwie są potrzebne, tylko czy na pewno w tym kierunku? To trochę tak jakbyś miał stary, brzydki budynek i zamiast go odremontować zrównał z ziemią i w jego miejscu zasadził kwiaty. Wygląda ładniej, ale wtedy już nie masz dachu nad głową.
19 6
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing