SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fiałkowski tłumaczy się z komentowania okładki „Tygodnika Powszechnego”: nie życzę śmierci Kaczyńskiemu, to czarny humor

Najnowszy „Tygodnik Powszechny” publikuje na okładce fotografię Jarosława Kaczyńskiego w ozdobnych ramach. Na uwagę internauty, że zdjęcie wygląda jak portret trumienny, dziennikarz pisma Tomasz Fiałkowski odpowiedział: „Byłoby miło”. Odpowiadając na krytyczne opinie, zapewnił, że żartował i nie życzy śmierci prezesowi PiS.

Article

W najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” Andrzej Stankiewicz opisuje, jak jego zdaniem Jarosław Kaczyński dowartościowuje i gloryfikuje osoby ze swojej bliższej i dalszej rodziny, które zyskują przywileje dzięki jego pozycji w państwie. Artykuł jest tematem głównym okładki, na której portret prezes Prawa i Sprawiedliwości w ozdobnych ramach widnieje na wytapetowanej ścianie.

Komentując na Facebooku okładkę, jeden z internautów zauważył, że zdjęcie Kaczyńskiego wygląda jak portret trumienny. „Byłoby miło” - odpisał Tomasz Fiałkowski z „Tygodnika Powszechnego”.

Zwrócił na to uwagę na Twitterze Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”. - Naprawdę szanuję za to wyważenie i centryzm - ironizował. - Nie mam pretensji do okładki, co raczej niespójności linii ideowej z komentarzem dziennikarza - zaznaczył.

Tomasz Fiałkowski wyjaśnił we wpisie na swoim profilu facebookowym, że nie życzył śmierci Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Na Facebooku komentuję w gronie znajomych, którzy wiedzą, że mam skłonność do czarnego humoru. Wyjęcie dwóch słów z tego kontekstu i użycie ich jako pałki przeciw mojemu pismu to postępowanie nieładne. Nie sądziłem, że będę musiał napisać rzecz tak oczywistą: nie, nie życzę śmierci Jarosławowi Kaczyńskiemu ani nikomu innemu - tłumaczył.

 

Fiałkowski pracuje w „Tygodniku Powszechnym” od 1990 roku, wcześniej był dziennikarzem miesięcznika „Znak”. Do 2007 roku był zastępcą redaktora naczelnego w „TP”, prowadzi w piśmie rubrykę z recenzjami książek.

Z danych ZKDP wynika, że w maju br. średnia sprzedaż „Tygodnika Powszechnego” wyniosła 27 782 egz., po wzroście o 11,21 proc. w skali roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fiałkowski tłumaczy się z komentowania okładki „Tygodnika Powszechnego”: nie życzę śmierci Kaczyńskiemu, to czarny humor

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tak
Zwykła większość nie wystarczy, pożyteczne idioci robią wszystko aby PiS miał większość konstytucyjną... Jeszcze Vega na jesień dołoży żeby nikt nie miał złudzeń, swoje zarobi a PiS wygra ehhh
23 10
odpowiedź
User
Wniosek
Poczucie humoru Fiałkowskiego jest dokładnie na poziomie jego inteligencji...
30 6
odpowiedź
User
jac
Niestety Tygodnik zbliża się do estetyki tabloidów, felietoniści zaangażowani tylko po jednej stronie sporu, brak obiektywizmy i pewnej ostrożności w formułowaniu ocen , co było wyznacznikiem TP. Znaki czasów, ale to złe znaki.
19 8
odpowiedź
User
Opty
A jakby tal pokazali rabina to co by wtedy było?
19 2
odpowiedź
User
Farmazon
"TP" - katolicki tygodnik dla niewierzących. Jeśli Fiałkowski pisze swoje "byłoby miło" publicznie, to znaczy, ze nie kontroluje swoich emocji i że są to złe emocje. Późniejsze tłumaczenia w wysokim stopniu żenujące. Na szczęście będzie druga kadencja PiS, a redaktor Tygodnika Powszechnego może tylko napisać swoje "byłoby miło" w mediach społecznościowych
14 0
odpowiedź