SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jarosław Kaczyński najpopularniejszym polskim politykiem Twittera

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Donald Tusk - to pierwsza trójka polityków najczęściej wymienianych na Twitterze - wynika z raportu Instytutu Przywództwa.

Jarosław Kaczyński, fot. TVP Article

O prezesie PiS na Twitterze wspomniano ponad 55 tysięcy razy. Drugie miejsce  w rankingu z ponad 54 tysiącami wzmianek zajmuje premier Mateusz Morawiecki, a na trzecim miejscu znalazł się lider opozycji Donald Tusk, o którym napisano ponad 51 tysięcy razy – podaje Instytut Przywództwa, który przygotował ranking popularności polityków na Twitterze w ostatnich sześciu miesiącach.

Kolejne miejsca należą do Andrzeja Dudy (46,44 tys. wzmianek), Szymona Hołowni (20,2 tys.) i Przemysława Czarnka (17,72 tys. wzmianek).

Ponad 10 tysięcy razy wspomniano także o Rafale Trzaskowskim (15,65 tys.), Michale Dworczyku (11,03 tys.) i Borysie Budce (10,25 tys.). Dziesiąte miejsce w rankingu zajmuje Grzegorz Braun, wyprzedzając chociażby Marszałek Sejmu, Ministra Sprawiedliwości czy Ministra Zdrowia.  

Kosiniak-Kamysz musi zastanowić się nad przekazem

Na 29. miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz lider PSL, którego partia obecnie nie przekracza progu wyborczego.

– Partie polityczne potrzebują liderów, którzy potrafią wzbudzić zainteresowanie, gdyż same stanowisko to za mało. Przywódcy PiS, PO i Polska 2050, ugrupowań, które cieszą się największym poparciem, zajmują kolejno pierwsze, trzecie i piąte miejsce w rankingu. Aby odbudować poparcie Kosiniak-Kamysz, powinien zastanowić się nad przekazem, który zainteresuje wyborców - komentuje Piotr Gąsiorowski, prezes Instytutu Przywództwa.

 

Instytut Przywództwa, za pomocą Brand 24, przeanalizował liczbę wzmianek o wybranych liderach politycznych na Twitterze w okresie pół roku od 6 marca 2021 r. do 6 września 2021 r. Wydźwięk (pozytywny lub negatywny) wpisów nie był oceniany. W rankingu uwzględniono także wpisy, które zawierały powszechnie używane skróty (np. w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy - PAD, prezesa Jarosława Kaczyńskiego PJK, itd.). Ze względu na wykorzystanie skrótów przez użytkowników także w innym kontekście, niezwiązanym z analizowanym tematem, możliwy jest minimalny margines błędu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jarosław Kaczyński najpopularniejszym polskim politykiem Twittera

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MATEUSZ
SZKODA ,ŻE JAROSŁAW NIE MA TWITTERA.CIEKAWE CO BY TAM WYPISYWAŁ.DONALD TRUMP I JOE BIDEN SĄ OD NIEGO STARSI I ŚWIETNIE SIĘ W ŚWIECIE INTERNETU ODNAJDUJĄ.
7 0
odpowiedź
User
Iotr
Dla mnie absurdem jest, iż cała Polska polityka przeniosła się do formy pyskówek na Twitterze. Jakiś polityk palnie jakąś głupotę, inny dosadnie mu odpowie i już mamy News dnia, który przesłania w mediach realne problemy kraju.
6 0
odpowiedź
User
AS
To jednak jest paradoks: safanduła, która nawet nie ma konta w mediach społecznościowych, jest na ustach niemal wszystkich klikaczy
3 4
odpowiedź