SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Mikołajewski prowadzącym „Punkt widzenia” w Radiu Nowy Świat

Do zespołu prowadzących Radia Nowy Świat dołącza Jarosław Mikołajewski - poeta, pisarz i tłumacz. Będzie jednym z gospodarzy codziennej audycji „Punkt widzenia. Słowo daję”. Prowadzić ją będzie w środy.

Jarosław Mikołajewski, fot. Materiały prasoweArticle

„Punkt widzenia” to godzinna audycja, poruszająca zagadnienia społeczne, społeczno-polityczne, historyczne, naukowe i filozoficzne. Emitowana jest od poniedziałku do czwartku o godz. 21.00. Mikołajewski dołącza do grona pozostałych prowadzących, którymi są Beata Grabarczyk i Jerzy Sosnowski.

Jarosław Mikołajewski zadebiutuje w środę

Jarosław Mikołajewski swoją pierwszą audycję w Radiu Nowy Świat poprowadzi już w najbliższą środę. - W ostatnich latach coraz mniej jest porozumienia, bo od każdego rozmówcy wymaga się, żeby miał zdanie „na temat”. Nie zamierzam rozmawiać czy mówić „na temat” - zapowiada Mikołajewski. - Tematy nie istnieją. Istnieje istnienie, dostrzeżone przez drugiego istniejącego. Wzajemna domyślność, chwytanie myśli w locie, kiedy one się rodzą. Nieefektowne, ale nieobojętne spotkanie w dobrej i prawdziwej tonacji. Cieszę się i się dziwnie nie boję.

Jarosław Mikołajewski jest poetą, lecz również eseistą, reportażystą, tłumaczem i dramaturgie. Jako reportażystę i eseistę interesuje go głównie problematyka śródziemnomorska, czego owocem są m.in. książki „Wielki przypływ” (Nagroda im. Beaty Pawlak za reportaż roku), poświęcona Lampedusie i uchodźcom, i „Terremoto” (nominacja do Nike). „Rzymska komedia” (nominacja do Nike) – sto esejów o Rzymie pozostających w dialogu z „Boską Komedią” - i „Syrakuzańskie” – reportaż eseistyczny z wędrówek po Syrakuzach. Na początku 2021 ukazał się „Czerwony śnieg na Etnie”.

Mikołajewski przez długie lata (1998 – 2016) był związany z „Gazetą Wyborczą”. Wykładał też w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2006-2012 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Rzymie. W 2016 roku w ramach zwolnień grupowych stracił pracę w Agorze.

W poniedziałek Radio Nowy Świat zaczęło akcję antenową „Budzynka”, w ramach której zainteresowanych słuchaczy będą budzili dziennikarze stacji, a także inne znane osoby, m.in. Anna Dymna, Marek Kondrat, Maciej Stuhr i Dorota Rabczewska-Stępień.

Rozgłośnia nadaje w internecie od 10 lipca ub.r. Stacja utrzymuje się z finansowania społecznościowego pozyskiwanego na platformie Patronite.pl. Obecnie wspiera ją 31,5 tys. internautów, wpłacili łącznie nieco ponad 9 mln zł, a deklarowana suma wpłat comiesięcznych to 660 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Mikołajewski prowadzącym „Punkt widzenia” w Radiu Nowy Świat

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paparapa
Super. Kolejny celny strzał. RNŚ jest tak dobre, że nawet Fajnobudzynke im wybaczam.
odpowiedź
User
bogdan
kasa w RNS coraz mniejsza, a dziennikarzy coraz więcej...:/
odpowiedź
User
Luna
kasa w RNS coraz mniejsza, a dziennikarzy coraz więcej...:/

bogdan2021-05-11 18:1401

O, księgowy RNS ?
odpowiedź