SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Mikos chce sprzedać kierownictwu Wirtualnej Polski 56 tys. akcji firmy

Jarosław Mikos, przewodniczący rady nadzorczej Wirtualnej Polski, negocjuje sprzedaż pozostałych 56 tys. należących do niego akcji spółki jej czołowym menedżerom, m.in. członkom zarządu.

Jarosław MikosArticle

Jak informowaliśmy w weekend, w miniony czwartek Jarosław Mikos sprzedał 44 tys. akcji Wirtualnej Polski średnio po 44,25 zł. Natomiast w grudniu ub.r. zbył 324 tys. akcji firmy po cenie jednostkowej 50 zł (wartość transakcji wyniosła 16,2 mln zł).

W niedzielę Wirtualna Polska poinformowała, że Jarosław Mikos rozpoczął negocjacje dotyczące sprzedaży pozostałych 56 tys. należących jeszcze do niego akcji firmy. Ich nabyciem zainteresowani są czołowi menedżerowie spółki: Jacek Świderski, Michał Brański, Krzysztof Sierota (każdy z nich zamierza kupić po ok. 14 446 akcji), Elżbieta Bujniewicz-Belka, Jerzy Dąbrówka, Marcin Gotkiewicz, Dariusz Górzny, Artur Miernik, Joanna Pawlak i Adam Plona (chcą kupić po ok. 1555 akcji), Grzegorz Kruk (ok. 1666 akcji) oraz Tomasz Machała (ok. 1111 akcji).

- Intencją stron jest aby cena, po której przeprowadzona zostanie transakcja, nie odbiegała od rynkowej ceny akcji - podano w komunikacie. Wirtualna Polska zaznaczyła, że sprzedaż akcji przez Jarosława Mikosa wynika z przyczyn niemających związku z działalnością spółki.

Na koniec poniedziałkowej sesji giełdowej akcja Wirtualnej Polski kosztowała 45,40 zł. Spółka jest obecna na warszawskiej giełdzie od maja 2015 roku.

Głównymi akcjonariuszami WP są spółki należące do jej prezesa Jacka Świderskiego oraz członków zarządu Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty. Każdy z nich ma 3,76 mln akcji stanowiących 13,06 proc. kapitału i dających 18,77 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

W pierwszej połowie br. Wirtualna Polska zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży do 214,43 mln zł i spadek zysku netto do 16,78 mln zł. W segmencie internetowym miała 211,88 mln zł przychodów i 68,14 mln zł skorygowanego zysku EBITDA, a w segmencie telewizyjnym - 2,54 mln zł przychodów i 7,81 mln zł skorygowanej EBITDA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jarosław Mikos chce sprzedać kierownictwu Wirtualnej Polski 56 tys. akcji firmy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tak pytam
jak to było o tych szczurach uciekających ze statku?
odpowiedź
User
pavv
Parę dni temu naiwniaki myślały, że sprzedaje bo do dyskontu na zakupy się wybiera! Zna firmę od drugiej strony i najwidoczniej okazuje się ona bańką!
odpowiedź
User
Pogodynka
Przewrotne.
odpowiedź