SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciechowska-Narloch i Reszka wicenaczelnymi w tytułach bydgoskiego oddziału Polska Press

W dwóch tytułach Polska Press wydawanych w Bydgoszczy i Toruniu powołano nowych zastępców redaktora naczelnego. W „Expressie Bydgoskim” zastępcą został wydawca, Jarosław Reszka, w „Nowościach-Dzienniku Toruńskim” - Justyna Wojciechowska-Narloch. Zmiany zajdą z dniem 1 sierpnia.

Bydgoski oddział Polska Press wydaje trzy sztandarowe dzienniki (mają też swoje wersje online’owe). To „Gazeta Pomorska”, Nowości-Dziennik Toruński” oraz „Express Bydgoski”. Redaktorem naczelnym wszystkich tych tytułów jest Marcin Habel. Dotychczas w dwóch ostatnich dziennikach funkcjonował też jeden wspólny zastępca naczelnego: Mariusz Załuski. Teraz Załuski (pozostając w randze wice naczelnego) będzie odpowiadał za internetowe serwisy regionalne wszystkich tytułów wydawcy w tym regionie, ale także za rozwój produktów Plus (subskrypcje cyfrowe), za dział wideo i sport.

Tytuły zyskują swoich wicenaczelnych. W „Expressie Bydgoskim” będzie nim Jarosław Reszka, związany z tym tytułem od wielu lat, z bydgoskim dziennikarstwem - od ponad ćwierćwiecza. Jest publicystą, redaktorem, ale i wydawcą (wydaje poszczególne numery na zmianę z drugim wydawcą, Robertem Borzyszkowskim). Te kompetencje pozostają przy Reszce.

W „Nowościach-Dzienniku Toruńskim” zastępczynią naczelnego od sierpnia będzie Justyna Wojciechowska-Narloch, pracująca w tej gazecie od 1998 roku. Jako dziennikarka specjalizuje się w tematach oświatowych i społecznych. W „Gazecie Pomorskiej” wicenaczelną pozostaje Alicja Polewska-Matusewicz – tutaj żadna zmiana nie zaszła.

Marcin Habel (związany uprzednio z TVP3) został redaktorem naczelnym tytułów wydawanych w Bydgoszczy i Toruniu w połowie maja br. Zastąpił na stanowisku Tomasza Pietraszaka, który szefem był od kwietnia 2020 r.

Ostatnie dni przynoszą też zmiany w innych tytułach Polska Press. 14 lipca redaktorem naczelnym „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego” został Adam Jakuć, zastępując na stanowisku Jarosława Jabłońskiego. Ze stanowiskiem naczelnego „Nowej Trybuny Opolskiej pożegnał się Krzysztof Zyzik. Zastąpił go Bolesław Bezeg, poprzednio związany z Radiem Opole.
Marcin Kędryna, w przeszłości m.in. dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, dostał ofertę z kolei pracy jako zastępca redaktora naczelnego „Gazety Lubuskiej” – wiadomo nieoficjalnie.

Dołącz do dyskusji: Wojciechowska-Narloch i Reszka wicenaczelnymi w tytułach bydgoskiego oddziału Polska Press

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl