SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jarosław Wydra zastępcą redaktora naczelnego Jedynki Polskiego Radia

Wiceszefem Jedynki Polskiego Radia został Jarosław Wydra - wynika z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Do tej pory pracował m.in. w "Siódma - Dziewiąta" - Poranek Rozgłośni Katolickich oraz w Radiu Warszawa.

Jarosław Wydra / fot. TV Republika Article

Wydra jest dziennikarzem radiowym, który w swojej karierze był m.in. szefem newsroomu oraz prezenterem w Radiu Warszawa. Był też prezenterem serwisów informacyjnych, autorem audycji "Kultura fizyczna" w regionalnym Radiu 7. Ostatnio był jednym z prowadzących w "Siódma - Dziewiąta" - Poranku Rozgłośni Katolickich.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, uchwałą zarządu rozgłośni został on powołany na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego radiowej Jedynki. Potwierdziła nam to Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia.

Pracował również w Radiu Hobby jako lektor, realizator nagrań, prezenter w Radiu Infor.pl oraz dziennikarzem w Radiu w Budowie. Z wykształcenia jest politologiem.

P.o. szefa radiowej Jedynki od stycznia br. jest Marcin Kusy, który zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Kamińską – obecnie prezes publicznej rozgłośni. Z kolei w lipcu 2019 roku z funkcji wiceszefa Programu I PR został odwołany Marek Mądrzejewski.

Liderem RMF FM

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

W Polskim Radiu dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Jedynka miała 5,2 proc. udziału w rynku słuchalności. Liderem było radio RMF FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jarosław Wydra zastępcą redaktora naczelnego Jedynki Polskiego Radia

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
trol żoliborski
katafolstwo, disco z pola i cepelia w polskim radiu, brawo
36 5
odpowiedź
User
walter
i to są jaja.

disco polo wchodzi na antenę Polskiego Radia.
38 1
odpowiedź
User
Ni pies
... coś na kształt świdra
19 1
odpowiedź
User
marketer
kolejne rekordy słuchalności gwarantowane ;)
27 1
odpowiedź
User
Antena
Zamienila Madrzejewskiego na Kusego. Teraz Wydra. Szkodniki nie znosza profesjonalistow. Dyletanctwem i kolesiostwem latwo zarzadzac. Tak zwane zarzadzanie, bo to jeden wielki chaos.
24 1
odpowiedź