SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jedna z firma oferuje przekazywanie e-maili do Pana Boga

Nowa nietypowa usługa internetowa

Pobożni żydzi, chcąc wysłać wiadomość do nieba zwykli byli podróżować do Jerozolimy, gdzie swoją prośbę wkładali na kartce w szczelinę Ściany Płaczu. Od poniedziałku mogą skorzystać z Internetu.

Nowa usługę wprowadziła izraelska firma telefoniczna Bezeq, która dotychczas świadczyła taką usługę za pośrednictwem faksu. Takich faksów przychodziło około 200 tygodniowo i dwa razy w tygodniu pracownicy firmy pakowali wydrukowane prośby do specjalnej koperty i umieszczali w świętym miejscu.

Ponieważ jednak większa liczba ludzi ma dostęp do Internetu niż do faksu, Bezeq spodziewa się znacznego spopularyzowania tej specyficznej usługi dzięki poczcie elektronicznej.

Według tradycji żydowskiej, Bóg spełnia prośby umieszczone pomiędzy blokami kamienia Ściany Płaczu. Ściana ta to jedyna pozostałość po murze okalającym Świątynię Jerozolimską. Uchodzi za pozostałość po świątyni Salomona (choć w rzeczywistości jest to część późniejszej, powiększonej i przebudowanej świątyni wybudowanej przez Heroda). Żydzi w skupieniu odwiedzają to miejsce, by opłakiwać zniszczenie świątyni i żydowskie wygnanie, modlić się i prosić Boga o łaski.

Adres, na który można przekazywać prośby do pana Boga to: kotel@onemail.bezeq.com lub faks +972 2 561 2222.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jedna z firma oferuje przekazywanie e-maili do Pana Boga

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl