SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do radiowej Jedynki wraca cykl z poranną gimnastyką

Z początkiem lutego Program I Polskiego Radia przywraca audycję zachęcającą do wspólnego ćwiczenia. Poranna gimnastyka będzie nadawana od poniedziałku do piątku o godz. 5.50, a do ćwiczeń będą zachęcać Piotr Galus i Łukasz Owczarski.

Article

Polskie Radio powraca do tradycji: jako pierwsza poranną gimnastykę wprowadziła poznańska rozgłośnia 15 maja 1928 roku. Po wojnie, 1 marca 1946, Poznań wznowił nadawanie gimnastyki. Audycję prowadził doktor Karol Hoffmann – lekkoatleta i trener. Co tydzień opracowywał zestaw ćwiczeń, które prezentował w poniedziałek na antenie. Każdy słuchacz mógł wtedy przez siedem minut przy akompaniamencie Franciszka Wasikowskiego ćwiczyć swoją sprawność fizyczną. - W skuteczność swojej gimnastyki wierzę na podstawie listów, jakie otrzymuję od słuchaczy, a właściwie od pań - mówił Karol Hoffman.

W czasach, gdy nie było siłowni, edukacja zdrowotna na falach eteru była jedyną powszechnie dostępną formą rekreacji sportowej. Ostatnią „Gimnastykę poranną” Karol Hoffman nagrał 27 lutego 1971, w przededniu swojej śmierci. Jego dzieło kontynuowali inni autorzy - najdłużej doktor Lech Erdmann, ale m.in. również dziennikarz sportowy Włodzimierz Szaranowicz.

- Światowa Organizacja Zdrowia zaleca dowolną aktywność fizyczną 5 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Poranną motywacją chcę zmobilizować słuchaczy Jedynki do zadbania o swoje zdrowie poprzez ruch i zdrowe nawyki - zapowiada Piotr Galus, dziennikarz i trener, który będzie jednym z prowadzących audycję.

 „Gimnastyka poranna” na antenie radiowej Jedynki pojawi się od 1 lutego br. o godzinie 5.50 i będzie nadawana codziennie w dni powszechnie.

Programem I Polskiego Radia od końca stycznia kieruje Agnieszka Kamińska - dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Polskiego Radia 24. Poprzedni szef Jedynki Michał Mońko jest teraz doradcą zarządu Polskiego Radia.

Według badania Radio Track - w IV kwartale 2018 roku Jedynka miała 5,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 6,9 proc. rok wcześniej. Tym samym zanotowała najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Do radiowej Jedynki wraca cykl z poranną gimnastyką

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ela
prima aprilis 1 lutego ?
11 17
odpowiedź
User
aga
XXI wiek. Ludzie żyją obrazkiem, w internecie, a radia słuchają dla muzyki i newsów. Ale Jedynka postanawia zbudować wehikuł czasu i wmówić słuchaczom, że nadal żyjemy w latach 60tych. Gratulacje, wróżę sukces.
22 24
odpowiedź
User
Greg
Prowadzącym czołowy deweloper z Żoliborza?
14 19
odpowiedź
User
radioactive
Pomysł z Galusem akurat spoko, chłopaka dobrze się słucha w Czwórce (której btw. mega mi brakuje w FM), a tak przynajmniej częściej będzie w szerzej dostępnym (poza internetem i cyfrą) radiu. Mam nadzieję, że trochę odświeży tę stację, która MUSI otworzyć się na młodego słuchacza, jeśli chce przetrwać. Szkoda tylko, że pora taka dzika.
21 13
odpowiedź
User
ula
a po gimnastyce Orędzie do Narodu Naczelnika Państwa?
16 23
odpowiedź