SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Jedziemy” Michała Rachonia hitem TV Republika

Po ponad 7 tygodniach emisji na antenie Telewizji Republika program „Jedziemy. Michał Rachoń” ogląda średnio 261 tys. widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Michał Rachoń w TV Republika Michał Rachoń w TV Republika

„Jedziemy. Michał Rachoń” na antenie Telewizji Republika oglądać można w dni powszednie o godz. 7.35, począwszy od 21 grudnia 2023 roku. To była audycja TVP Info, która emitowana była w stacji od poniedziałku do piątku około godz. 7.13. W związku z wyłączeniem sygnału TVP Info przez nowe władze publicznego nadawcy Rachoń przeniósł swój program do TV Republika, modyfikując jego nazwę z „Jedziemy” na „Jedziemy. Michał Rachoń”. Jednocześnie dziennikarz został dyrektorem programowym stacji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Do 9 lutego 2024 roku w stacji nadanych zostało 35 wydań (w tym emisja specjalna w wigilię o 9.05), które średnio śledziło 261 tys. osób. Przełożyło się to na 7,17 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 3,17 proc. w grupie 16-49 oraz 3,92 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Dotychczas największą widownią cykl „Jedziemy. Michał Rachoń” zgromadził 10 stycznia br. Pokazane tego dnia wydanie zgromadziło 430 tys. widzów.

Dla porównania, średnia widownia „Jedziemy” na antenie TVP Info w okresie od 4 września do 9 listopada 2023 roku wyniosła 384 tys. osób (odpowiednio 12,36 proc., 3,72 proc. oraz 5,83 proc. udziału).

Audycja w TV Republika ma wyraźnie ponad połowę widowni w odniesieniu do oglądalności programu w TVP Info. Należy to uznać za duży sukces, ponieważ TV Republika ma dużą niższą oglądalność niż TVP Info, stacja z racji nadawania kablowo-satelitarnego ma również wyraźnie niższy zasięg niż informacyjny kanał TVP (obecny w DVB-T oraz wśród wszystkich operatorów kablowo-satelitarnych).

Wyniki TV Republika gwałtowny wzrosły w dniu wyłączenia sygnału TVP Info

Na przykład w okresie od 1 stycznia do 19 grudnia 2023 roku kanał TV Republika miał średni rynkowy udział w 4+ na poziomie 0,10 proc., podczas gdy wynik TVP Info to 5,08 proc. Telewizja Republika ogromny wzrost oglądalności zanotowała 20 grudnia, czyli w dniu wyłączeniu sygnału TVP Info. Średni całodobowy udział stacji na przykład w styczniu br. wyniósł 4,01 proc.

„Jedziemy. Michał Rachoń” także jest relacjonowane na profilu TV Republika na YouTube. Sygnał Telewizji Republika na żywo dostępny jest także dla wszystkich internautów na stronie internetowej stacji.

Formuła „Jedziemy. Michał Rachoń” zakłada, że gospodarz programu - Michał Rachoń - rozmawia z zaproszonymi do studia gośćmi na aktualne tematy. Bieżące sprawy w studiu komentują też zaproszeni goście.

Dołącz do dyskusji: „Jedziemy” Michała Rachonia hitem TV Republika

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vb
"Ujadamy” Michała Rachonia hitem TV Republika
34 46
odpowiedź
User
hhh
do vb : 1,5 zł już przytulileś
26 15
odpowiedź
User
fff
261 tyś nazioli
23 51
odpowiedź