SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jeff Bezos z majątkiem wartym 200 miliardów dolarów

"Forbes" ogłosił, że Jeff Bezos, szef i założyciel Amazona, został pierwszym człowiekiem w historii rankingu magazynu, którego wartość majątku przekroczyła granicę 200 miliardów dolarów.

Jeff BezosArticle

Jak podaje "Forbes", wartość majątku Jeffa Bezosa przekroczyła 200 miliardów dolarów w środę 26 sierpnia, gdy kurs akcji Amazona wzrósł o 2 proc.

Następnego na liście najbogatszych biznesmenów Billa Gatesa, Bezos wyprzedza o blisko 90 miliardów dolarów.

Co warto podkreślić, jeszcze na początku tego roku majątek Bezosa był wart ok. 115 miliardów dolarów, ale od tego czasu kurs akcji Amazona wzrósł o blisko 80 proc.

Fortuna Bezosa przekroczyłaby granicę 200 miliardów dolarów dużo wcześniej, ale zeszłoroczny rozwód kosztował go 20 mln akcji Amazona, które przekazał żonie w ramach ugody. Obecnie akcje te są warte 63 miliardy dolarów.

Ostatnio do grona osób z majątkiem wartym co najmniej 100 miliardów dolarów dołączył Mark Zuckerberg, szef i założyciel Facebooka, którego majątek "Forbes" szacuje obecnie na ponad 109 miliardów dolarów.

Rosną wpływy Amazona

W pierwszym kwartale 2020 r. przychody Amazona wyniosły 75,45 mld dol., wobec oczekiwań 73,61 mld. Rozczarowujący okazał się jednak zysk na jedną akcję na poziomie 5,01 dol. wobec oczekiwanych 6,25 dol.

W I kwartale przychody reklamowe Amazona wyniosły 3,91 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 44 proc. To wyższa dynamika wzrostu niż osiągnięta w tym samym okresie przez Google (12 proc.) oraz Facebooka (17 proc.). Z drugiej strony jednak kwota z reklam pozyskana przez Amazona wciąż pozostaje w tyle za wynikiem zanotowanym przez Google w wysokości 28 mld dol. oraz Facebooka (17,4 mld dol.).

Amazon w komunikacie finansowym prognozuje że przychody w II kwartale br. wyniosą między 75 a 81 mld dol., co oznaczałoby wzrost rok do roku między 18 a 28 proc. Koncern przewiduje też, że w II kwartale kwota 4 mld dol. może być przeznaczona na pokrycie kosztów spowodowanych koronawirusem.

 

Dołącz do dyskusji: Jeff Bezos z majątkiem wartym 200 miliardów dolarów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
enum
No proszę.Mozna? Można.
Czemu ty nieudaczniku nie masz choćby 2 milionów dolarów.
odpowiedź