SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jerzy Sułowski został redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej"

Jerzy Sułowski, redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej", objął też stanowisko redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego" (oba tytuły należą do Polska Press Grupa).

Article

Jerzy Sułowski jest odpowiedzialny za rozwój tytułów wydawanych przez Polska Press w Krakowie - "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" oraz serwisów internetowych gazetakrakowska.pl i dziennikpolski24.pl. Wszystkie tytuły zachowają swój odrębny charakter.

Marek Kęskrawiec, dotychczasowy redaktor naczelny "Dziennika Polskiego", pozostaje publicystą tego tytułu i "Gazety Krakowskiej", prowadzi także programy wideo. Obejmie również funkcję szefa Magazynu, który zawiera wybór najlepszych tekstów z wszystkich redakcji i jest przygotowywany na potrzeby serwisów internetowych i dzienników całej Grupy Polska Press.  

Szefem newsroomu i zastępcą redaktora naczelnego zostaje Piotr Rąpalski, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego Gazety Krakowskiej oraz Szefa Działu Miejskiego i Foto.

Jerzy Sułowski stanowisko redaktora naczelnego "Gazety Krakowskiej" objął w lutym ubiegłego roku, zastępując Wojciecha Harpulę. Z "Gazetą Krakowską" związany jest od 12 lat.

Sułowski pracę dziennikarską rozpoczynał w 1985 roku w "Echu Krakowa". W latach 1995-2007 związany był z "Super Expressem", gdzie pełnił m.in. funkcję zastępcy redaktora naczelnego, a także stworzył i zarządzał redakcją Super Expressu w Nowym Jorku.

W lutym br. średnia sprzedaż ogółem "Gazety Krakowskiej" wynosiła 10 770 egzemplarzy, o 11,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Natomiast sprzedaż ogółem "Dziennika Polskiego" wyniosła w omawianym okresie 11 357, mniej o 11,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Dołącz do dyskusji: Jerzy Sułowski został redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej"

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TakaPrawda
Myśl redaktorze kolejny na czym polega zaszczepianie w młodych ludziach miłości do czytania gazet papierowych. Organizuj akcje, rozdawaj egzemplarze za darmo, przekonuj artykułami ludzi, że warto kupować gazetę. W przeciwnym razie będziesz kolejnym w szeregu człowiekiem kierującym wymierającym produktem
odpowiedź
User
?
Po co w takim razie dwa tytuły, skoro to jedna redakcja?
odpowiedź
User
:)
Świeży Jerzy. Czy on się nadal nie myje?


W Krakówku to nie takie rzadkie.
odpowiedź