SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Empik wstrzymuje sprzedaż miesięcznika „Zdrowie bez leków” z tekstami Jerzego Zięby. Poczta Polska nie widzi podstaw

Po Biedronce i Carrefourze także Empik zablokował sprzedaż pisma „Zdrowie bez leków” (Mediacom Press) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W magazynie zamieszczane są teksty Jerzego Zięby, propagującego kontrowersyjne metody leczenia. Poczta Polska nie widzi podstaw do wycofania pisma ze swoich placówek, argumentując, że pytają o nie klienci.

Jerzy Zięba, fot. youtubeArticle

„Zdrowie bez leków” to miesięcznik opisujący naturalne i niekonwencjonalne metody leczenia. Jednym ze stałych jego współpracowników jest Jerzy Zięba - kontrowersyjny specjalista od metod leczenia, budzących wątpliwości w środowisku lekarzy. W marcowym numerze Zięba pisze np. o tym, czy trzeba się już bać koronawirusa, zaś na swoim facebookowym profilu podaje już nawet „lekarstwo” na tę epidemię: witamina C w połączeniu z perhydrolem.

W sprawie promowanej przez Ziębę metody na koronawirusa oświadczenie wydał Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas. Podkreślił, że nie jest ona poparta badaniami naukowymi i uznaną wiedzą medyczną oraz zaapelował, żeby jej nie stosować, bo może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jerzy Zięba jest też zwolennikiem unikania szczepień. W lipcu 2018 roku właśnie z tego powodu rozwiązało z nim umowę Radio Katowice, ściągając jego program z anteny w trybie nadzwyczajnym.

„Zdrowie bez leków” znika ze sprzedaży

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu sieci sklepów Biedronka i Carrefour - po naciskach klientów - wycofały ze sprzedaży czasopismo „Zdrowie bez leków” (Mediacom Press). - Po dogłębnej analizie treści znajdujących się w magazynie oraz biorąc pod uwagę oczekiwania naszych klientów i dobre praktyki rynkowe, podjęliśmy decyzję o wycofaniu wspomnianego czasopisma ze wszystkich sklepów sieci Biedronka z dniem 18.03.2020 - informuje portal Wirtualnemedia.pl Damian Gaca, kupiec odpowiedzialny za ofertę prasy w sieci Biedronka.

Książki Jerzego Zięby zostały także wycofane ze sprzedaży na Allegro. - Usunęliśmy oferty sprzedaży książek tego autora ze względu na naruszenie regulaminu Allegro - informuje portal Wirtualnemedia.pl Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy serwisu.

Portal Wirtualnemedia.pl zapytał Empik i Pocztę Polską, czy także rozważają wycofanie z dystrybucji miesięcznika „Zdrowie bez leków”. W poniedziałek rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz poinformowała nas, że firma wstrzymała sprzedaż magazynu. - Dostępność magazynu „Zdrowie bez leków" została zablokowana zarówno w sklepie internetowym Empik.com, jak i w salonach Empik, do czasu potwierdzenia, czy na łamach tego pisma mogło dochodzić do łamania prawa - przekazała nam.

Miesięcznika nie zamierza natomiast wycofywać ze sprzedaży Poczta Polska. - Proponujemy klientom szeroką ofertę tytułów książkowych i prasowych prawnie dopuszczonych do obrotu. Staramy się tak budować naszą ofertę, aby zaspokoić potrzeby jak najszerszej grupy czytelników - czytamy w przekazanym nam stanowisku firmy.

- W przypadku wskazanego tytułu w ostatnim czasie tylko ok. 50 placówek pocztowych otrzymało to czasopismo. Dostawy te realizowane są wyłącznie na prośbę placówek z uwagi na zainteresowanie klientów tą pozycją wydawniczą. Jednocześnie informujemy, że Poczta Polska nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na łamach kolportowanych periodyków, jak również nie cenzuruje poszczególnych pozycji wydawniczych - informuje biuro prasowe firmy.

„Zdrowie bez leków” wydaje łódzka spółka Mediacom Press. Redakcja deklaruje, ze nie walczy z lekarzami i medycyną klasyczną. „Wręcz przeciwnie. Jest wśród nas wielu lekarzy doceniających wartość medycyny naturalnej. Zdrowy styl życia, odpowiednia dieta, aktywność - to one są naszą pierwszą linią obrony przed chorobami” - czytamy na internetowej stronie pisma.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Empik wstrzymuje sprzedaż miesięcznika „Zdrowie bez leków” z tekstami Jerzego Zięby. Poczta Polska nie widzi podstaw

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bumtadyrady
Ale magazyn "Wróżka", po dogłębnej analizie - jest spoko...
Buahahahahaha.

BTW.
Czym się różni polecanie zażywania vit C przez Ziębę od polecania zażywania vit C przez wszystkie informatory o Coronavirusie ?
odpowiedź
User
ty
Właśnie zrobiłem prenumeratę "Zdrowia bez leków". Zaczynam bojkotować Empik
odpowiedź
User
TREW
Sugeruję zacząć pytać o skręty. Jak tacy otwarci na potrzeby klienta, to otwiera się pole na zaspokajanie. Klient nasz pan!
odpowiedź