SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jim Barber nowym prezesem UPS Europe, Wolfgang Flick odchodzi

Jim Barber, menedżer UPS z 26-letnim stażem, został mianowany na stanowisko prezesa UPS Europe, odpowiadającego za działalność UPS w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jim Barber nowym prezesem UPS Europe, Wolfgang Flick odchodzi

Barber (51 lat) do niedawna pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w Europie. Na nowym stanowisku zastąpi odchodzącego na emeryturę prezesa regionu Wolfganga Flicka.

W nowej roli Barber odpowiadać będzie za wszystkie operacje związane z przesyłkami ekspresowymi, frachtem oraz działalność logistyczną w 120 krajach i terytoriach oraz za pracę 40 tys. osób.

Barber zaczął pracę w UPS w 1985 roku jako kierowca w USA (w stanie Georgia), a następnie w tym samym roku został mianowany na stanowisko menedżerskie i zaczął obejmować kolejne stanowiska z zakresu księgowości i rozliczeń. W 1993 roku awansował na stanowisko kontrolera zachodniego dystryktu stanu Nowy Jork w Buffalo, a następnie objął ponownie stanowisko w dystrykcie północnego Illinois. W 1998 roku awansował na stanowisko koordynatora kontrolerów regionu zachodniego. W 2000 roku został przeniesiony do globalnej centrali UPS w Atlancie, gdzie rozpoczął pracę w dziale fuzji i przejęć, a następnie objął stanowisko kontrolera regionu południowo-wschodniego. W 2004 r. zaczął pracę jako kontroler regionu europejskiego w Brukseli. W styczniu 2006 r. został mianowany na stanowisko prezesa dystryktu Wielkiej Brytanii i Irlandii w Londynie, a w 2010 r. objął stanowisko dyrektora operacyjnego regionu w Brukseli.

Podczas ostatnich misji w Londynie i Brukseli, Barber odgrywał kluczową rolę w nadzorze procesu integracji w ramach przejęcia przez UPS firmy Lynx Express oraz dodatkowo podczas organizacji Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. (UPS jest oficjalnym dostawcą usług logistycznych i usług kurierskich). W 2008 roku nadzorował proces inwestycji o wartości 105 mln dol., w ramach której powstał hub lądowy w Tamworth.

Wolfgang Flick przechodzi na emeryturę po 35 latach pracy w UPS. Przez ostatnie siedem i pół roku zajmował stanowisko prezesa regionu europejskiego. Pracował od samego początku działalności UPS poza Ameryką Północną – gdy firma uruchomiła działalność w Niemczech w 1976 r.

Flick rozpoczął pracę w firmie jako nadzorca centrum w Giessen (Niemcy), a następnie awansował na szereg kolejnych stanowisk o coraz szerszym zakresie odpowiedzialności. W 1987 r. objął stanowisko dyrektora operacji lotniczych w regionie europejskim, a następnie – w 1991 roku – stanowisko dyrektora dystryktu międzynarodowego oraz hubu w Kolonii. W 1995 r. został prezesem dystryktu Utah-Idaho w USA, a następnie objął stanowisko prezesa dystryktu południowo-europejskiego. W 2001 r. został prezesem dystryktu niemieckiego, zaś w 2004 r. został mianowany na stanowisko prezesa regionu europejskiego.

Na stanowisku prezesa regionu Flick kierował pracami rozbudowy europejskiego hubu lotniczego UPS w Kolonii. Następnie zbudował obiekt, będący obecnie kompleksem obsługującym klientów z sektora opieki zdrowotnej w Holandii. Nadzorował także przejmowanie firm w Polsce, Rumunii, Słowenii i w Turcji, rozszerzające obecność UPS w Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jim Barber nowym prezesem UPS Europe, Wolfgang Flick odchodzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl