SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Gergont nową redaktor naczelną Radia Kielce

Joanna Gergont została nową redaktor naczelną Polskiego Radia Kielce. Do rozgłośni powróciła po 8 latach przerwy. Ostatnio była naczelną Radia Ostrowiec. 

– Ta rozgłośnia bardzo się zmieniła. Czas nie stoi w miejscu, ale jest jedna ważna rzecz. Nie zmieniło się to, po co powstało kiedyś radio. Ma służyć ludziom, radio nie powstało po to, by służyć partiom politycznym. W radiu nie mogą pracować oficerowie polityczni. Tu muszą pracować dziennikarze, którzy mają ogromną odwagę, wielką ciekawość świata, którzy chcą go zmieniać i którzy chcą robić radio dla słuchaczy – powiedziała Joanna Gergont. 

Dodała, że chce, by Radio Kielce było radiem otwartym i lubianym. - Radiem, o którym można powiedzieć, że przynajmniej bardzo stara się spełnić standardy dziennikarstwa. Standardy, które kiedyś były nam bardzo bliskie. Zapomnijmy o czasach mroku i czasach niedobrych dla mediów. Media są dla słuchaczy, dla nikogo innego – dodała nowa szefowa rozgłośni.

Joanna Gergont z Radiem Kielce związana jest od 1991 roku - wtedy wygrała konkurs na stanowisko reportera i przez pięć lat współpracowała z rozgłośnią. Od 1996 do 2011 roku była dziennikarką „Gazety Wyborczej w Kielcach”. Natomiast od 2011 roku przez kolejne prawie 5 lat była redaktor naczelną Radia Kielce. W 2017 roku od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego Spółki DLF Invest otrzymała zaproszenie, by w Ostrowcu Świętokrzyskim stworzyć od podstaw Radio Ostrowiec, w którym redaktor naczelną była do 11 lutego 2024.

Na początku lutego Sąd Rejonowy w Kielcach wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Kielcach "Radio Kielce" S.A. w likwidacji z siedzibą w Kielcach.

19 grudnia 2023 r. Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej, wzywającą Skarb Państwa do działań naprawczych. Dzień później resort kultury poinformował, że minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych, odwołał 19 grudnia dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek.

Za proces likwidacji w Radiu Kielce odpowiada Paweł Zbigniew Gągorowski.

Dołącz do dyskusji: Joanna Gergont nową redaktor naczelną Radia Kielce

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hahahaha
Nie wiedziałem nawet że Ostrowiec ma radio xd
odpowiedź
User
ale jak to ?
Można dookreślić kto jest kim w R.K.? Niedawno pisaliście o kimś innym, że jest red. nacz. ...
odpowiedź
User
maskoy
Nie wiedziałem nawet że Ostrowiec ma radio xd

Jest, lokalnie bardzo lubiana i ceniona i nie ma w niej DP.
odpowiedź