SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Joanna Kijas-Janiszowska dyrektor finansową w IKEA Retail Polska

Joanna Kijas-Janiszowska została chief financial officer IKEA Retail w Polsce. Zastąpiła Iwonę Szczękę.

Joanna Kijas-Janiszowska Article

Joanna Kijas-Janiszowska od kwietnia w IKEA odpowiada za kształtowanie i realizację strategii finansowej firmy, w tym m.in. za obszar finansów, controllingu, dział prawny i ryzyka

Ma niemal 20-letnie doświadczenie w tworzeniu złożonych organizacji i w zarządzaniu ich finansami. Przez ponad 15 lat zajmowała stanowiska CFO i CEO w spółkach z branży gazowej i energetycznej, m.in. Hermes Energy Group, Operator Systemu Magazynowania oraz PGNiG.

Ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Posiada certyfikaty ACCA (Association of  Chartered Certified Auditors) i CIA (Certified Internal Auditor).

Grupa Ingka (dawniej znana jako Grupa IKEA) w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA i trzynaście Punktów Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Joanna Kijas-Janiszowska dyrektor finansową w IKEA Retail Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl