SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Klimek odchodzi z Telewizji Polskiej

Szefowa biura koordynacji programowej Telewizji Polskiej Joanna Klimek odchodzi z firmy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Nowe wyzwania zawodowe - tłumaczy decyzję Klimek.

Joanna Klimek / fot. Jan Bogacz, TVPArticle

- W związku z nowymi wyzwaniami zawodowymi kończę współpracę z Telewizją Polską. Przeprowadziłam konieczną konsolidację działań marketingowych w Spółce i polityki programowej głównych anten TVP - mówi Klimek.

Jako dyrektor programowa i marketingu Telewizji Polskiej Joanna Klimek przygotowała i wdrożyła strategię programową i wizerunkową TVP, a także jesienną ramówkę. Z Telewizją Polską związana jest od stycznia br. Początkowo była wiceszefem biura koordynacji programowej TVP, a miesiąc później - po odwołaniu Sławomira Zielińskiego - przejęła kierownictwo nad całym biurem.

Joanna Klimek przez kilkanaście lat pracowała w Telewizji Polsat. Ostatnio była wydawcą programów publicystycznych w Polsat News, m.in. „Gościa Wydarzeń”, „Daję słowo” i „Państwo to my”. Wcześniej przez cztery lata pracowała w redakcji „Interwencji”, jako prowadząca i wydawca. W przeszłości związana była już z TVP, a także z rozgłośniami radiowymi Super FM i Radio Eska.

Klimek ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe menedżerskie w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle.