SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Joanna Lichocka kandydatką PiS do Sejmu, odchodzi z dziennikarstwa

Dziennikarka Joanna Lichocka, pracująca ostatnio w „Gazecie Polskiej” i Telewizji Republika, będzie kandydować do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. W konsekwencji kończy pracę w mediach, odchodzi też z zarządu warszawskiego oddziału SDP.

Joanna Lichocka, fot. Andrzej Hrechorowicz Article

- Oficjalnie listy będą znane w środę. Potwierdzam, że przyjęłam propozycję - napisała na Twitterze Lichocka, odnosząc się do nieoficjalnej informacji w „Rzeczpospolitej”, że będzie kandydować do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu kalisko-leszczyńskim. W rozmowie z Niezalezna.pl dodała, że propozycję otrzymała od Jarosława Kaczyńskiego. - Byłam nią zaszczycona i oczywiście przyjęłam ją - stwierdziła. - Media, kultura, wolność słowa - odpowiedziała na pytania, jakimi dziedzinami chciałaby się zajmować w Sejmie.

Joanna Lichocka poinformowała też, że wczoraj wysłała rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jest oczywiste, że w obecnej sytuacji odchodzi z redakcji „Gazety Polskiej” i Telewizji Republika, z którymi była ostatnio związana. - Proszę się nie martwić - dziś już nie poprowadzę wieczornego programu w TvRepublika. Widzów serdecznie pozdrawiam! - napisała Lichocka na Twitterze.

Oświadczenie w tej sprawie wydał również Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika. - Polityka i zaangażowanie w życie publiczne jest działalnością zacną, a Polska potrzebuje ideowych osób w Sejmie. Dlatego szczerze życzymy naszej redakcyjnej koleżance powodzenia w wyborach i karierze politycznej - stwierdził. - Telewizja Republika jest jednak stacją niezależną. W związku z powyższym decyzja o wejściu w politykę musi oznaczać zmianę sposobu zaangażowania w dotychczasowe działania, gdyż w takiej sytuacji wykonywanie obowiązków dziennikarza byłoby trudne do pogodzenia z kampanią wyborczą, a także dalszą działalnością polityczną. Dlatego Joanna Lichocka kończy współpracę z Telewizja Republika - poinformował. - Naszej koleżance życzymy powodzenia na nowej drodze politycznej i trzymamy za nią kciuki! - podkreślił.


Wcześniej Lichocka pracowała też w „Tygodniku Solidarność” (w latach 90.), w latach 2004-2006 prowadziła w Telewizji Puls program publicystyczny „Puls Wieczoru”, a w latach 2007-2009 - „Forum” w Telewizji Polskiej.

Joanna Lichocka to kolejna osoba, która w okresie przedwyborczym odchodzi z mediów do polityki. W styczniu br. kandydatką na prezydenta z ramienia SLD została Magdalena Ogórek, wcześniej pracująca jako dziennikarka w TVN24 Biznes i Świat.

W zeszłym tygodniu TVP Łódź zerwała współpracę z dziennikarzem Aleksandrem Ziemiańczykiem, który bez poinformowania o tym stacji został koordynatorem ruchu Pawła Kukiza w regionie łódzkim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Joanna Lichocka kandydatką PiS do Sejmu, odchodzi z dziennikarstwa

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Niezależna dziennikarka niezależnej Gazety Polskiej :)
49 12
odpowiedź
User
ABC
Kolejna niezależna dziennikarka :-) Czyste kpiny z pogrzebu... :-). Juz nie moge tego słuchać. Nie ma niezależnego dziennikarstwa.
46 9
odpowiedź
User
B.Krzyk
Dziennikarski, Parlamentarny Zespół PiS: Piotr Gociek, Karnowski Brothers, Piotr Semka, Rafał Ziemkiewicz, Łukasz Warzecha, Anita Gargas, Krzysztof Kłopotowski, Tomasz Terlikowski, Bronisław Wildstein, Piotr Zaremba, Teresa Bochwic, Dominik Zdort, Rafał Ziemkiewicz, Joanna Lichocka, Cezary Gmyz, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Krzysztof Skowroński, Jerzy Targalski, Tomasz Sakiewicz, Marcin Wolski, Krzysztof Czabański, Piotr Skwieciński, Jan Pospieszalski, Jerzy Jachowicz, Krzysztof Foeusette, Katarzyna Hejke, Michał Rachoń.
37 10
odpowiedź
User
xm
Bardzo słuszna decyzja. Ta pani przez ostatnie lata wyznaczała najwyższe standardy prawdziwie obiektywnego i niezależnego dziennikarstwa. Hi hi hi.
31 10
odpowiedź
User
plusk
Łomatko! Kto teraz będzie przeprowadzał niepokorne wywiady z jedynie słusznym prezesem dla niezależnej Gazety Polskiej i Do Rzeczy?
29 9
odpowiedź